ایستگاه خبر

کاهش قیمت بیت‌کوین تقصیر استخراج‌کنندگان است!

سقوط ۵ درصدی قیمت بیت‌کوین باعث تفاوت‌های بسیاری برای استخراج گران شده است. اطلاعات نشان می‌دهند که استخرهای استخراج مقادیر زیادی بیت‌کوین به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند.

به گزارش کوین‌تلگراف، اطلاعات سیستم مانیتورینگ برخط CryptoQuant یک جهش خیره کننده در مقادیر خروجی بیت‌کوین از استخرهای استخراج را نشان می‌دهد.

برای مثال در سه استخر Poolin، Slush و HaoBTC مقدار بیت‌کوین خروجی در روز چهارشنبه ۱۶۳۰ عدد بوده است. همان روزی که قیمت بیت‌کوین از ۱۲ هزار دلار تا ۱۱۱۵۰ سقوط کرد.

برای کی یونگ جو مدیر CryptoQuant این نشانه رقابت استخراج کنندگان است چراکه هم اکنون بیت‌کوین از اکثر مواقع در سال ۲۰۲۰ گران‌تر معامله می‌شود.

“من فکر میکنم این نشانه رقابت دو گروه اصلی است. کسانی که خواهان افزایش قیمت بیت‌کوین هستند و کسانی که نمی‌خواهند قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا کند. تا آنجاییکه من می‌دانم برخی از ماینرهای چینی از سودهی فعالیت‌های خود آگاه هستند و نمی‌خواهند افراد جدید براحتی وارد عرصه استخراج بیت‌کوین شوند.”

کی یونگ معتقد است این رقابت باعث کاهش چشمگیر قیمت نخواهد شد. چراکه استخراج‌کنندگان مبادله‌گران خوبی هستند و تنها به دنیال فرصت‌های فروش هستند.

با این حال شاخص‌های کلی بازار نشانه خوشبینی سرمایه‌گذاران است. سقوط و اصلاح ناگهانی پیشتر در زمان نصف شدن پاداش استخراج نیز مشاهده شده بود.

بیشتر بخوانیم: فرصتی استثنائی برای بانوان ایرانی برنامه نویس

https://coiniran.com/?p=41025
دکمه بازگشت به بالا