ایستگاه خبر

دوشنبه‌ی خونین: کاهش قیمت بیت‌کوین، نفت و سهام

بیت‌کوین هفت روز اخیر را با نرخ ۸،۰۲۴ دلار به پایان رساند. این کاهش قیمت بیت‌کوین یک افت تکان‌دهنده ۹.۹۲ درصدی و کمترین نرخ هفتگی از ۱۳ ژانویه به حساب می‌آید.
تغییر ناگهانی در حالی صورت گرفت که معاملات در بازارهای DOW ، S&P 500 و نفت کاهش یافت و ترس سرمایه‌گذاران از تأثیر اقتصادی کرونا ویروس شدیدتر شد.

ترس از کرونا ویروس اقتصاد جهانی را درگیر کرده است

معاملات آتی Dow بیش از ۱۲۰۰ واحد (۴.۶٪) سقوط کرد، معاملات S&P 500  افت ۴.۸۹ درصدی را از سر گذراند و Brent Crude نیز ۳۰ درصد کاهش یافت. به نظر می‌رسد که عدم تعادل در معاملات آتی نفت با اختلاف فزاینده بین عربستان سعودی و روسیه تشدید می‌شود و اعضای اوپک، علیرغم تقاضا در سراسر جهان بر سر کاهش تولید نفت خام اختلاف نظر دارند. به رغم آگاهی کامل از مخالفت روسیه، گزارش شده است که عربستان سعودی برنامه‌هایی برای افزایش تولید دارد و این موضوع باعث نگرانی سرمایه‌گذاران از جنگ قیمت‌ها شده است.
با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در سرتاسر جهان، قیمت بیت‌کوین هم از خسارت وارده به بازارهای سهام دور نمانده است و در زمان انتشار این خبر، در حال سقوط به زیر ۸۰۰۰ دلار است تا یکی دیگر از پایین‌ترین نرخ‌ها یعنی ۷،۶۷۵ دلار را ثبت کند. در حال حاضر بیت‌کوین با قیمتی نزدیک به ۷،۸۵۰ دلار معامله می‌شود و اگر نتواند خود را در همین قیمت تثبیت کند کاهش آن به ۷۶۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37424
دکمه بازگشت به بالا