ایستگاه خبر

آیا افت قیمت بیت کوین در بحران رمز ارزها تشدید می‌شود؟

قیمت بیت کوین برای اولین بار از دسامبر سال ۲۰۲۰ به زیر مرز ۲۳۰۰۰ دلار سقوط کرد و باعث شدت گرفتن دومینوی فروش ارزهای دیجیتال شد.

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در روز سه‌شنبه برای اولین بار از ژانویه ۲۰۲۱ به کمتر از یک تریلیون دلار رسید.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Coinmarketcap، ارزش بازار ارزهای دیجیتال جهانی به ۹۸۳.۷۲ میلیارد دلار کاهش یافت و به قیمت فعلی ۱.۰۲ تریلیون دلار بازگشت.

قیمت بیت کوین (BTC-USD) در هفته گذشته با ۲۸.۸ درصد کاهش به ۲۲۳۶۵ دلار رسید، قیمتی که از دسامبر ۲۰۲۰ تاکنون مشاهده نشده بود.

اتریوم (ETH-USD)، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، با ۳۴ درصد کاهش در هفت روز گذشته به ۱۲۲۳ دلار رسیده است. نرخ تورم نیز در ایالات متحده در این ماه به ۸.۶ درصد رسیده است که بالاترین نرخ تورم در ۴۰ سال گذشته است.

سقوط اخیر قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها به تعداد زیاد سرمایه‌گذاران خرد در این بخش نسبت داده شده است که نمی‌توانند موقعیت خود را در شرایط نزولی شدید بازار حفظ کنند.

آدریان لوری، تحلیلگر مالی در پلتفرم سرمایه گذاری DIY و سرویس مربیگری Bestinvest، در صحبت با یاهو فاینانس، گفت:

افت شدید ارزش کریپتو با بیشتر تشدید می‌شود، به این علت که این بازار، بر خلاف سهام، تحت سلطه سرمایه‌گذاران خرد است.

از آنجایی که اخیراً ترس از تورم و رشد انباشته شده است، سرمایه‌گذاران به سرعت دارایی‌ها را نقد کرده‌اند، تا حدی به این دلیل که از کاهش بیشتر قیمت‌ها می‌ترسند. سرمایه‌گذاران نهادی بلندمدت در سهام، در حالی که آشکارا در برخی بازارها فروش داشته‌اند، اما به شدت سرمایه‌گذاران خرد عمل نکرده‌اند.

همه مایحتاج زندگی در حال افزایش قیمت هستند و به دلیل کمبود کالاهای گندم، روغن و ذرت که بیشتر ناشی از جنگ در اوکراین است، احتمالاً هزینه زندگی افزایش می‌یابد. فدرال رزرو آمریکا سیاست پولی خود را با یک طرح جنگ‌طلبانه برای افزایش سه چهارم نرخ بهره در این هفته تشدید کرده است. بازده اوراق قرضه احتمال افزایش شدیدتر نرخ بهره فدرال رزرو را نشان می‌دهد. بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله به ۳.۳۷ درصد و بازدهی دو ساله، که  اهداف فدرال رزرو را دنبال می‌کند، به ۳.۳۴ درصد افزایش یافت.

افزایش اخیر نرخ بهره باعث فروش دارایی‌های ریسکی از جمله ارزهای دیجیتال و سهام شده است. بازار ارزهای دیجیتال با سهام فناوری مرتبط بوده و رکود در بازارهای ایالات متحده را به دنبال داشته است.

همه نشانه‌ها بازار نزولی را تأیید می‌کنند و ترس از رکود جهانی در حال افزایش است، که بر احساسات معامله‌گران نسبت به دارایی‌های ریسکی مانند ارزهای دیجیتال و سهام تأثیر می‌گذارد.

فروش رمز ارزهای اصلی بلو-چیپ منجر به این شده است که شرکت وام‌دهنده رمز ارزی Celsius Network، برداشت و نقل و انتقالات را به دلیل شرایط بازار متوقف کند.

سهام سلسیوس (CEL-USD) به پایین‌ترین سطح ۰.۱۵ دلار سقوط کرده بود و امروز با ۶۶ درصد افزایش به ۰.۳۲ دلار رسید.

در بحبوحه رکود اخیر بازار، شرکت سلسیوس اعلام کرد که برداشت‌ها و همچنین نقل و انتقالات بین حساب‌ها را برای تثبیت نقدینگی و محافظت از دارایی‌ها مسدود کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال  – تسلط انباشت‌کنندگان بلندمدت بر بازار بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=57348
دکمه بازگشت به بالا