ایستگاه خبر

روند صعودی بازار قیمت بیت‌کوین را 9 درصد افزایش داد

قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت پیش با افزایش 9 درصدی به 33200 دلار رسید. اگرچه این روند صعودی موفق شد بیت‌کوین را از سقوط هفته‌های گذشته رهایی بخشد، اما همچنان در بازه‌ی 30 تا 35 هزار دلار نواسان بالایی را به‌همراه دارد.

طبق داده‌های ارائه شده از سوی Nomics، این رمز ارز در آخرین تلاش خود در 24 ژوئن موفق به عبور از مرز 35 هزار دلاری شد، اما سپس تا سطح 30 هزار دلاری افت قیمت داشت.

بیت‌کوین برترین رمز ارز بازار کریپتو است که با ارزش بازار 622 میلیارد دلاری خود نزدیک به 47 درصد از حجم کل بازار را به خود اختصاص داده است. اتریوم با ارزش بازاری معادل 217 میلیارد دلار و در اختیار داشتن 16.4 درصد از حجم بازار، در جایگاه دوم قرار گرفته است.

رشد قیمت بیت‌کوین بر آلت‌کوین‌ها تاثیر مستقیمی دارد، چراکه اتریوم، بایننس کوین (BNB) و کاردانو نیز به ترتیب با جهش 7.5، 5.30 و 1.28 درصدی روبرو بوده‌اند. در این میان دوج‌کوین نیز با رشد 5.24 درصدی خود به قیمت 0.24 دلار رسیده است.

این نوسان قیمتی ممکن است خوش‌بینی نسبی کاربران را درپی داشته باشد، اما درواقع بازار کریپتو در این هفته کاملا نزولی بوده است. در بازه‌ی زمانی هفتگی حاضرین برتر بازار کریپتو یعنی بیت‌کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو و دوج‌کوین به‌ترتیب با 6، 15، 16، 8 و 12 درصد افت قیمت مواجه شده‌اند.

متهم اصلی ریزش شدید بازار بیت‌کوین محدودیت اعمال شده از سوی چین برای ماینرهای آن است. پس از تعطیلی 26 ماینر در استان سیچوآن چین، توان محاسباتی شبکه‌ی بیت‌کوین یا نرخ هش آن در هفته‌ی پیش 17 درصد کاهش داشت. درحال حاضر نرخ هش مجددا به سطوح گذشته‌ی خود برگشته است.

پیش‌تر خواندیم که درپی شرایط نامساعد کشور چین، برخی از شرکت‌ها مانند BIT Mining تعداد از دستگاه‌های خود را راهی کشور قزاقستان نموده‌اند. عدم موانع نظارتی و هزینه‌ی الکتریسیته‌ی مناسب قزاقستان را به مقصد خوبی برای فعالان این حوزه‌ تبدیل کرده است.

در هنگام نگارش این خبر قیمت هر واحد از بیت‌کوین معادل 33,405 دلار است.

پیشنهاد مطالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل آن‌چین

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا