ایستگاه خبر

بهای بیت کوین در خطر سقوط به زیر ۶ هزار دلار

روز گذشته، بهای بیت کوین (BTC) به زیر ۶۹۰۰ دلار سقوط کرد و در زمان نگارش این مطلب، شاخص قیمت این رمزارز پیشتاز بازار در تلاش است تا خود را در محدوده‌ی ۶۸۰۰ دلار تثبیت کند.

پیش‌تر ون دی پاپ، یکی از تحلیلگران سرشناس گفته بود که ۶۹۰۰ دلار یک سطح مهم برای حفظ قیمت بیت کوین است و سقوط به زیر این سطح می‌تواند آغازگر یک روند معکوس باشد.

وی اظهار داشته است:

آخرین محدوده‌ی حمایت صعودی در بازه‌ی قیمتی ۶۷۵۰ تا ۶۸۰۰ دلار است. اولین نشانه ضعف با از دست دادن سطح حمایت ۷۲۰۰ دلار آشکار شد. با این حال، از دست دادن بازه حمایت ۶۷۰ تا ۶۸۰۰ دلار می‌تواند جرقه افت بیشتر بهای بیت کوین را روشن کند و به سقوط حجم معاملات بینجامد.

با توجه به افزایش دو برابری بهای بیت کوین از تاریخ ۱۳ مارس، به نظر می‌رسد که در کوتاه‌مدت، وقوع یک روند معکوس، محتمل باشد.

btc chart

بنابر گفته‌های ون دی پا، سقوط به زیر محدوده‌ی حمایت بعدی در بازهی ۶۷۵۰ تا ۶۸۰۰ دلار می‌تواند منجر به حرکت شاخص به محدوده‌ی حمایت ۵۸۰۰ دلار شود و روند نزولی بیشتری را در پی داشته باشد.

با افت تدریجی بهای بیت کوین در روز گذشته، اغلب آلت کوین‌ها نیز شاهد اصلاحی جزئی در قیمت خود بودند. اتر (ETH) افتی ۲.۰۹ درصدی را تجربه کرد، بیت کوین کش (BCH) شاهد کاهش ۳.۴۲ درصدی بهای خود بود و در نهایت چین لینک (LINK) نیز ۴.۶۵ درصد از ارزش خود را از دست داد.

هم‌اکنون، مجموع ارزش بازار رمزارزها به ۱۹۴.۹ میلیارد دلار رسیده است و بیت کوین با در اختیار داشتن سهمی ۶۴.۲ درصدی طلایه‌دار این بازار است.

Source

https://coiniran.com/?p=38172
دکمه بازگشت به بالا