بحث آزادچندرسانه‌ای

قیمت بیت کوین به تیپینگ پوینت ۷.۶ هزار دلار رسید.

بیت کوین بدلیل نشت سران اروپایی با حدود ۲ درصد نوسان حول قیمت ۷۶۰۰ دلار معامله می شود.

با نزدیک شدن به آخر هفته و پایان ماه نوامبر، احتمال دارد تا آخر این هفته قیمت بیت کوین دچار نوسان شود.

همانطور که اخیراً مشاهده شد، بیت کوین در حوزه رمزارز همچنان تعیین کننده است. اتر و EOS برای مثال نسبت به بیت کوین عملکرد بهتری داشتند اما در نهایت مسیر بیت کوین را طی کردند.

تسلط بیت کوین اندکی کاهش داشته اما انتظار می رود در آینده نزدیک به ۷۰ درصد برسد.

BTC price news 1

چارت هفتگی:

نمودار بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر بالاتر از خط مقاومتی ۷۶۰۰ دلار معامله می شود که برای مدت ها خط حمایتی بود ولی هفته پیش شکسته شد. سطح قیمتی ۶۵۰۰ دلار دارای حجم تاریخی تقریباً بالایی است همانطور که توسط نود روی VPVR دیده شده و ۱۰ درصد سود تا این هفته داشته است اما همچنان تلاش می کند از سطح ۷۶۰۰ دلار عبور کند.

واضح است که واکنش این چنینی برای بولزها (bulls) انگیزه ایجاد می کند اما بیت کوین در حال حاضر* breakdown را لمس می کند که موقعیت خوبی برای برزها (bears) به منظور فروش خواهد بود.

درنتیجه اکنون بازار در وضعیت ویژه ای قرار دارد. متوسط نرخ متحرک هفتگی ۱۰۰ ساله هفته گذشته کاهش داشت، اما در حال حاضر از میانگین متحرک ۵۰ هفته عبور کرده است، که بشدت برای بیت کوین بولیش (bullish) محسوب می شود.

در این بین، MACD همچنان نزولی است و از بریش (bearish) عبور کرده است. برای آنک بتوان از این هفته به عنوان یک هفته بولیش قوی برای بیت کوین یاد کرد بیت کوین نیاز دارد که از خط مقاومت هفتگی عبور کند.

نمودار روزانه:

قیمت بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین همچنان نزولی است و در اطراف diagonal trendline حرکت می کند. خط diagonal 25% همچنین قیمت را به عنوان مقاومت پائین نگه داشته است. اگرچه لازم است بدانید که حرکت صعودی که پس از این سطح اتفاق افتاده نشان می دهد که حرکت سریع برای لمس ۸۰۰۰ دلار بدیهی است.

MACD روزانه به طور واضح یک تغییر روند را نشان می دهد که به سمت بولیش تمایل دارد، با یک عبور احتمالی از MACD . اگرچه، این اتفاق زیر صفر افتاده که ایده آل نیست. همچنین، عبور از میانگین متحرک همچنان شکسته نشده است.

نمودار ۴ ساعته:

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار بیت کوین چهار ساعته تصویری روشن از قیمت حساس کنونی را نشان می دهد. برخلاف سطح مقاومتی هفتگی و سطح مقاومت افقی. تکمیل الگوی head and shoulders نشان می دهد که رسیدن به قیمت ۸۲۰۰ دلار ممکن است. اما به طور مشابه، یک شکست در اینجا منجر به سقوط به قیمت زیر ۷۰۰۰ خواهد شد حتی ممکن است قیمت ۶۵۰۰ لمس شود.

MACD روزانه نشان می دهد که بولزها momentum از دست می دهند که با MAD یک روزه تلاقی دارد. بنابراین، ضروری است منتظر تأیید حرکت بعدی ماند، با توجه به اینکه مشخص نیست بازار در چه جهتی حرکت می کند.

نمودار یک ساعته:

تغییرات قیمت بیت کوین

نمودار یک ساعته دوباره نشان می دهد که بین برز و بولز درگیری وجود دارد. بعلاوه، یک الگوی ominous-looking head and shoulders topping بالای سطح مقاومتی شکل گرفته است.

بولزها تا آخر هفته نخواهند توانست موقعیت ورود پیدا کنند و تارگت این حرکت میانه رنج زیر ۷۰۰۰ دلار خواهد بود.

MACD یک ساعته در حال تغییر روند بولیش بالای خط صفر است، یعنی بولزها به احتمال زیاد در خط حمایتی دچار چالش خواهند بود.

بدلیل ذات قیمتی که به تیپینگ پوینت می رسد، معامله گرانی وجود خواهند داشت که از قبل پوزیشن گرفتند و بقیه که آماده خرید و فروش در *breakout ها هستند. این انتظار برای الگویی که هنوز شکل نگرفته است نشان می دهد آخر هفته اتفاقات مهمی رخ خواهد داد. به عبارت دیگر، نوسانات افزایش خواهد داشت.

بسته شدن قیمت هفته بالای ۷۶۰۰ دلار نشان دهنده این است که معامله در دسامبر در رنج ۷۶۰۰ تا ۹۵۰۰ دلار خواهد بود و اگر این اتفاق نیفتد یعنی در دسامبر در رنج های پائین تر معامله خواهد شد.

* breakout زمانی اتفاق می یفتد که قیمت از سطح حمایتی یا مقاومتی عبور کند.

* momentum تفاوت قیمت بسته شدن کنونی با قیمت بسته شده n روز پیش.

https://coiniran.com/?p=35159
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x