ایستگاه خبر

بعد از صعود اتریوم، قیمت بیت کوین نیز به بالای ۳۶ هزار دلار رسید!

قیمت بیت کوین چند روزی بود که در جا می‌زد، اما دیروز بعد از حرکت صعودی اتریوم، پادشاه رمز ارز‌ها نیز توانست به بالای ۳۶ هزار دلار برود و مقاومت برجسته‌ای را رد کند. بیت کوین در عرض ۲۴ ساعت افزایش قیمت برجسته‌ای را تجربه کرده است و احتمالا در روز‌های آینده حرکات صعودی بیشتری را نیز تجربه خواهد کرد. این حرکت صعودی بیت کوین زمانی به وقوع پیوست که اتریوم حرکت صعودی عظیمی را آغاز کرده بود و در عرض ۲۴ ساعت توانسته بود که بیش از ۱۴ درصد رشد کند.

اینک دومین رمز ارز بزرگ جهان به حجم بازار بالای ۱۷۰ میلیارد دلار رسیده است و این حجم بازار زمانی حاصل شد که اتریوم توانست به قله قیمتی جدیدی دست پیدا کند. انتظار می‌رود که حرکت صعودی اتریوم ادامه پیدا کند و شواهد نشان می‌دهد که تریدر‌های بازار اوراق مشتقه نیز چنین نظری دارند.

داده‌های مربوط به حجم ترید در صرافی‌های غیرمتمرکز نشان می‌دهد که مقدار ارزش انتقال داده شده روزانه توسط اتریوم در ۳۰ روز گذشته دو برابر بیت کوین بوده است. برخی از تحلیلگران معتقدند که حرکت صعودی دیروز بیت کوین اجتناب‌ناپذیر بود و نشانه‌های آن از قبل هویدا شده بودند. بیت کوین اینک تبدیل به موضوع مورد بحث در جهان مالی شده است و بسیاری از افراد بزرگ در مورد آن نظر مثبت داده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به ایلان ماسک (Elon Musk) اشاره کرد که اخیرا از بیت کوین حمایت کرده است و این رمز ارز را داخل بیوی تویتر خود ذکر کرده است.

ایلان ماسک همچنین ابراز داشته که بیت کوین در آستانه پذیرش گسترده در میان افرادی است که در حوزه امور مالی سنتی فعالیت می‌کنند. اینک افراد برجسته دیگری مانند مارک کوبان (Mark Cuban) نیز وارد فضای سرمایه‌گذاری بیت کوین شده‌اند. کوبان ابراز داشته که سهام در آینده بر روی بلاک چین خواهند بود.

حرکت بیت کوین مانند همیشه به آلتکوین‌ها نیز جان تازه‌ای داده است و اینک می‌بینیم که بسیاری از آلتکوین‌ها نیز سبز هستند. دیفای یکی از عوامل تاثیر‌گذار بر رشد اخیر اتریوم بوده است. اینک بیش از ۲۸ میلیارد دلار در پروتکل‌های دیفای مبتنی بر اتریوم محبوس شده است. نظر شما چیست؟ آیا این اتریوم بود که اینبار به صعود قیمت بیت کوین کمک کرد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43535
دکمه بازگشت به بالا