ایستگاه خبر

سقوط آنی قیمت بیت‌کوین به ۲۸.۸ هزار دلار در صرافی Huobi

قیمت بیت‌کوین پس از یک سقوط آنی در صرافی Huobi تا ۲۸ هزار دلار ریزش کرد و مجدد بهبود یافت. همزمان با این رخداد سطح نقدینگی این رمز ارز نیز در یک بازه‌ی روزانه بالای ۲.۵ تریلیون دلار بوده و بازار آن همچنان خرسی است.

همان‌گونه که می‌دانید بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال یکی از بدترین سقوط‌های تاریخی خود را به‌تازگی تجربه کردند، برترین رمز ارز بازار تنها در یک روز ۱۶ هزار دلار با کاهش قیمت مواجه شد و از ۵۸ هزار دلار به ۴۲ هزار دلار در Bitstamp و سایر صرافی‌های کریپتو رسید.

سایر جفت‌های معاملاتی مانند BTC/USDC در صرافی Huobi با کاهش شدیدتری روبرو بودند و مطابق تصویر زیر تا ۲۸۸۰۱ دلار کاهش یافتند.

سقوط آنی قیمت بیت‌کوین به 28.8 هزار دلار در صرافی Huobi

چنین کاهش قیمت‌هایی در دنیای رمز ارزها به سقوط آنی یا Flash Crash معروف‌اند. در این مواقع ارزش یک دارایی بیش از حد انتظار در یک یا چند صرافی کاهش یافته و سپس به‌سرعت به سطح پیشین خود باز می‌گردد. این افت شدید قیمت که کاهش بی‌سابقه‌ی دورقمی را برای اکثر رمز ارزها درپی داشت بیش از همه به ضرر معامله‌کنندگان اهرمی انجامید.

داده‌های ارائه‌شده از سوی CoinGlass حجم نقدینگی روزانه را ۲.۵ میلیارد دلار تخمین زده است که ۱.۵ میلیارد دلار از آن تنها به ۴ ساعت گذشته مربوط می‌گردد. این حجم از نقدینگی موجب ضرر ۴۰۰ هزار تریدر شد که عظیم‌ترین زیان وارد شده به یک سفارش ۲۸ میلیون دلاری در صرافی Bitfinex تعلق داشت.

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

Source

https://coiniran.com/?p=48585
دکمه بازگشت به بالا