ایستگاه خبر

آتش کرونا و تبعاتش دامن بازار رمز ارزها را هم گرفته است

طی ساعات گذشته قیمت بیت کوین با یک افت ناگهانی ۱۱.۲۴ درصدی به ۳۷۸۲ دلار رسید و پایین‌ترین قیمت در سال ۲۰۲۰ تا کنون را ثبت کرد. هرچند تنها طی چند دقیقه این نزول شدید جبران شد و قیمت بیت کوین به ۵۲۶۰ دلار بازگشت. این افت قیمت از ۲۳ نوامبر ۲۰۱۸ بی‌سابقه بود. افت شدید قیمت از روز گذشته موجب نقد شدن بسیاری از وام‌های با پشتوانه‌ی بیت کوین در پلتفرم‌های غیرمتمرکز مالی شده است.

2020 03 13 095748

در پی همه‌گیر شدن ویروس کرونا، قیمت‌ها در بازارهای جهانی بخاطر نگرانی نسبت به تعطیلی کسب و کارها بخاطر ویروس و افت سود شرکت‌ها افت شدیدی داشت. افزایش تنش‌های سیاسی و نظامی میان ایران و آمریکا نیز بنزین این آتش شده و به دود شدن سریع‌تر سرمایه‌ها کمک می‌کند.

تعطیلی صرافی CME، تعطیلی کنفرانس‌های حوزه‌ی رمز ارزها،‌ فعالیت‌های پروژه‌ی کلاهبرداری پلاس توکن و بسیاری از عوامل شناخته شده یا ناشناخته موجب شده موقعیت بیت کوین (BTC) به عنوان یک دارایی امن زیر سوال برود.

Peter Brandt، تحلیلگر کهنه‌کار بازار رمز ارزها که به پیش‌بینی‌های درست در بازار شهره است در توئیتر گفت کف بالقوه‌ی بیت کوین را زیر ۱۰۰۰ دلار می‌داند! این تحلیلگر همچنین معتقد است بیت کوین قابلیت رشد تا ۱۴۰ هزار دلار را نیز دارد.

در کنار افت قیمت بیت کوین بسیاری دیگر از رمز ارزها نیز افت شدیدی داشته‌اند. در زمان نگارش این خبر اتر (ETH) حدود ۳۳ درصد، XRP حدود ۲۷ درصد و بیت کوین کش (BCH) حدود ۳۶ درصد در ۲۴ ساعت گذشته افت داشته‌اند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=37531
دکمه بازگشت به بالا