ترید و سرمایه گذاری

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین ؛ آیا حمایت 6 هزار دلاری دوام می آورد؟

در نمودار رمزارز بیت کوین (Bitcoin) نشانه هایی از رشد قیمت دیده می شود. با این حال شاخص ها حاکی از تسلط روند نزولی می باشند.

به گزارش کوین ایران و به نقل از CoinDesk، در روز چهارشنبه قیمت Bitcoin به پایین ترین مقدار خود در سه ماه اخیر رسید. هم اکنون شاهد رشد 6 درصدی قیمت بیت کوین از نرخ یاد شده می باشیم. این افزایش قیمت توانسته روند نزولی را در دیدگاه کوتاه مدت خنثی کند.

آیا حمایت 6هزار دلاری دوام می آورد
bitcoin-price-drop-a-rough-week / src

پایین ترین قیمت در سه ماه اخیر

قیمت بیت کوین در روز 13 ژوئن 2018 حدود ساعت 16:30 به وقت UTC (ساعت هماهنگ جهانی) قیمت 6108 دلار را ثبت کرد. این نرخ پایین ترین قیمت ثبت شده برای Bitcoin از 6 فوریه 2018 تا کنون است؛ قیمتی که همراه با قرار گرفتن شاخص ها در وضعیت اشباع فروش بود. شاخص RSI در پایین ترین حد خود از سال 2016 قرار داشت.

شاخص rsi در نمودار بیت کوین (bitcoin)
BTC-USD-RSI / src

پس از ثبت نرخ اشاره شده، شاهد رشد مناسب بیت کوین تا 6500 دلار بودیم. این رشد نشان از وجود خط حمایت قوی در محدوده ی 6100 دلار می باشد. علی رغم افزایش قیمت اخیر، شاخص های بلند مدت همچنان دیدگاه نزولی را تایید می کنند. معامله گران منتظر هستند تا شواهد قوی برای پایان یافتن روند نزولی مشاهده شود تا خرید های خود را انجام دهند. در نتیجه انتظار داریم که بازار در 48 ساعت آینده بدون جهت گیری و خنثی رفتار کند. اگر قیمت بیت کوین در حدود 6500 دلار ثبات پیدا کند، برخی معامله گران اقدام به خرید و فروش آلتکوین ها خواهند کرد.

نمودار بیت کوین در بازه زمانی 4 ساعت

نمودار 4 ساعته بیت کوین
BTC-USD-4H / src

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، هنگامی که قیمت به 6108 دلار سقوط کرده بود، شاخص RSI در پایین ترین مقدار نبوده و به اصطلاح یک نرخ higher low را به ثبت رساند. لذا شاهد ایجاد واگرایی مثبت در نمودار 4 ساعت بیت کوین هستیم. در صورتی که رمزارز Bitcoin بتواند سطح قیمتیِ 6425 دلار (قیمت 1 آوریل) را در 24 ساعت آینده حفظ کند، روند اصلاح قیمت متوقف می شود. در این صورت رشد قیمت و رسیدن به محدوده 7000 دلار دور از دسترس نخواهد بود. حتی ممکن است تا سقف کانال نزولی (در نمودار مشخص است) یعنی قیمت 7380 دلار رشد کند.

البته این در حالی است که میانگین متحرک های این بازه زمانی، در فرم نزولی می باشند، لذا برقراریِ دیدگاه نزولی و کاهش قیمت بیشتر همچنان ممکن است.

نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin)

نمودار روزانه بیت کوین
BTC-USD-1D / src

در نمودار روزانه بیت کوین نیز وضعیت مناسب نیست. میانگین متحرک های 5 و 10 روزه، حالت نزولی دارند. همچنین همان طور که در نمودار مشخص شده، تا زمانی که Bitcoin در کانال نزولی گرفتار می باشد، روند نزولی و کاهش قیمت همچنان برقرار است. در حال حاضر بیت کوین سعی می کند تا از مقاومت ناشی از میانگین متحرک 5 روزه که در قیمت 6857 دلار قرار دارد، عبور کند. برخی از معامله گران منتظر هستند تا قیمت از میانگین متحرک های کوتاه مدت عبور کند تا خرید و فروش های خود را شروع کنند.

در نمودار بیت کوین در بازه های زمانی مختلف، نشانه هایی از حرکات صعودی مشاهده می شود. با این حال شاخص ها بیان گر تسلط روند نزولی در دیدگاه بلند مدت می باشند.

نتیجه گیری

پس از آنکه قیمت 6108 دلار برای بیت کوین به ثبت رسید، به نظر می رسد در 48 ساعت آینده بیت کوین در حاشیه ها حرکت خواهد کرد.

اگر در 24 ساعت آینده قیمت 6425 دلار حفظ شود، افزایش قیمت تا محدوده ی 7000 دلار و بیشتر از آن، دور از انتظار نیست.

در صورتی که قیمت فوق (6425 دلار) حفظ نشود، بر خلاف واگرایی مثبت ثبت شده، کاهش مجدد قیمت تا محدوده 6000 دلار و تست مجدد این خط حمایتی در پیش خواهد بود. اگر محدوده 6000 دلار نیز حفظ نشود، کاهش قیمت تا نرخ 5000 دلار بعید به نظر نمی رسد.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربر گرامی است و کوین ایران از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

مطالب مرتبط:

روش های مختلف خرج کردن و خرید با استفاده از رمزارز

بنیان گذار ریپل؛ چین رمزارز بیت کوین را کنترل می کند!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا