ایستگاه خبر

مدیرعامل بایننس: عامل سقوط نابهنگام بیت‌کوین ویروس کرونا نیست

مدیرعامل صرافی بایننس می‌گوید همه‌گیری ویروس کرونا نه علت اصلی سقوط بازارها که تنها جرقه‌ای بود که به انبار باروت اقتصاد جهانی افتاد.

چانگ پنگ ژائو، سکان‌دار بایننس که با حروف اختصاری CZ در جامعه‌ی کاربری رمزارزها شناخته می‌شود، بر این باور است که ویروس کرونا پرده‌ها را کنار زده تا ضعف‌های بنیادین ساختارهای اقتصادی سنتی، بیش از پیش نمایان شوند.

وی در پاسخ این سوال که آیا فکر می‌کند شرایط کنونی حاکم بر اقتصاد با بحران مالی ۲۰۰۸ تفاوت دارد یا خیر، گفته است:

در سال ۲۰۰۸ پای هیچ ویروسی در میان نبود که بتوان انگشت اتهام توقف و ریزش بازارها را به سوی آن نشانه گرفت. من فکر می‌کنم که کرونا صرفا ماشه‌ی بحران را کشید و باید علت اصلی را در جای دیگری جست‌وجو کرد. اقتصاد ما باید بسیار قدرتمندتر شود؛ دست‌کم به‌اندازه‌ای که بتواند از این ضربات ناگهانی جان سالم به در ببرد.

همزمان با هجمه انتقادی ژائو علیه بازارهای دیرپای مالی، بیت‌کوین توانست تا اندازه‌ای راهش را از بازارها سوا کند و طی روزهای اخیر، شاهد رشد چشمگیری بود.

ژائو می‌گوید برخلاف بازارهای مالی، بیت‌کوین هرگز به ورطه‌ی سقوط نخواهد افتاد.

گاهی با وجود بحران‌های فزاینده، سرمایه‌گذاران از جمع‌آوری پول نقد دست می‌کشند و بار دیگر اقدام به گسترش سبد سرمایه‌گذاری‌های خود می‌کنند. احتمالا بیت‌کوین نیز در این میان، یکی از گزینه‌های مطلوب سرمایه‌گذاران بوده است.

ژائو در خاتمه می‌افزاید:

آیا مردم به خرید بیشتر بیت‌کوین روی آورده‌اند؟ به نظرم در بیشتر موارد، خیر. چرا که نگرانی اغلب آن‌ها در حال حاضر، کمبود دستمال توالت است.

Source

https://coiniran.com/?p=37737
دکمه بازگشت به بالا