آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین ؛ حفظ حمایت 7000 دلاری، نوید افزایش قیمت در کوتاه مدت

از ابتدای هفته شاهد کاهش قیمت بیت کوین بوده ایم. به نظر می رسد پس از چند روز، سرانجام افزایش قیمت رمزارز ها در پیش است. در ادامه سطوح مقاومتی بررسی می شوند.

به دنبال ناموفق بودن بیت کوین در تکمیل الگوی سر و شانه معکوس (Inverse Head & Shoulders) که در تحلیل هفته گذشته به آن اشاره شد، قیمت 8650 دلاری برای بیت کوین به ثبت رسید. این عدد بالاترین قیمت ثبت شده برای رمزارز Bitcoin در دو هفته اخیر می باشد.

نشانه های صعود بیت کوین
bitcoin-midterm-bullish-signs/src: bigcryptocoins.com

روند حرکتی نمودار بیت کوین مطابق تحلیل گذشته پیش رفت. در آن تحلیل اشاره به روند نزولی در کوتاه مدت شده بود و سطوح حمایتی 7900-8000 دلار و 7000-7200 دلاری برای Bitcoin نتیجه گیری گردید. سطح حمایتی اول سرانجام پس از چندین ساعت شکسته شد و شاهد کاهش قیمت تا محدوده سطح مقاومتی دوم بودیم. به نظر می رسد این سطح، از حمایت بسیار خوبی برخوردار است. در حالی که این مقاله نگارش می شود قیمت بیت کوین پس از رشد 368 دلاری، در حدود 7500 دلار می باشد. با کوین ایران همراه باشید تا مقاومت ها و حمایت های پیش رو را بررسی کنیم.

نشانه های حرکت صعودی در کوتاه مدت

در نمودار بازه زمانیِ چهار ساعته بیت کوین، واگرایی مثبت رخ داده است؛ الگویی که نوید رشد قیمت را برای این رمزارز می دهد. البته باید توجه داشت که همچنان در سقف کانال تشکیل شده به سر می برد و موفق نشده کامل از آن خارج شود. میانگین متحرک هایِ نمایان در نمودار، اهداف بعدی در روند حرکتی می باشند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
BTC-USD-240-Bullish-Divergence

اهداف پیش رو در صورت حفظ شدن سطح حمایتی

نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin) روند حرکتی آن را بهتر نشان می دهد. نمودار این رمزارز همچنان در مثلثی که از ابتدای ماه مارس تشکیل شده، قرار گرفته است؛ مسئله ای که در تحلیل هفته گذشته نیز به آن اشاره شد. همان طور که در نمودار یک روزه زیر نیز نمایان است، سرانجام پس از قیمت 10 هزار دلاری، با کاهش قیمت مواجه شدیم و پس از آن که سطح حمایتی 8000 دلاری شکسته شد، شاهد کاهش قیمت تا محدوده سطح حمایتی 7200 دلار بودیم. روند حرکتی بیت کوین در محدوده ی مثلثی که در شکل زیر نمایان است به سر می برد.

نمودار روزانه بیت کوین
BTC-USD-1D-Fib

همچنین شاهد تشکیل کانال نزولی می باشیم. علی رغم افزایش قیمت تا حدود 7500 دلار، به نظر می رسد که مجددا کف خط حمایتی را خواهیم دید. در صورتی که سطح حمایت 7000 دلار حفظ شود، شاهد شکل گیری الگوی کف دوقلو (Double Bottom) خواهیم بود. با توجه به علائم صعودی ذکر شده، احتمال به وقوع پیوستن سناریوی فوق زیاد است. در آن صورت اهداف 7800، 8200 و 8500 دلار، مطابق سطوح فیبوناچی در دسترس خواهند بود.

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال و بنیادین

اهمیت سطح حمایتی 7000 دلار برای رمزارز بیت کوین (Bitcoin)

حفظ محدوده 6900 – 7000 دلار برای بیت کوین (Bitcoin) بسیار اساسی است. قیمت 7700 دلار باعث می شود تا در بالای میانگین متحرک قرمز رنگ قرار بگیریم؛ اتفاقی که امید به روند صعودی را بیشتر خواهد کرد. در صورتی که محدوده 7000 دلاری از دست برود، تحلیل گران بر این باورند که حمایت جدی بعدی در حدود 4500 دلار اتفاق خواهد افتاد.

میانگین متحرک ها در نمودار هفتگی بیت کوین
BTC-USD-1W-Moving-Averages

خطوط مقاومت و سطح حمایتی برای بیت کوین (Bitcoin) در نمودار روزانه زیر ترسیم شده است. سطح حمایتی سبز رنگ از اهمیت به سزایی برخوردار است و نباید شکسته شود. ضمن اینکه سطوح مقاومتی قرمز رنگ نیز مانعی سخت برای رشد بیت کوین است. به نظر می رسد که قرار دادن حد ضرر در حدود قیمتی 6800 دلار اقدامی منطقی باشد.

تا زمانی که این سطوح پا برجا هستند، روند حرکتی قیمت در محدوده ی مشخص شده تغییر خواهد کرد، لذا می توان از افزایش و کاهش های در این محدوده سود برد.

سطح حمایتی در نمودار روزانه بیت کوین
BTC-USD-1D-Trendline

برخی معامله گران دیدگاه نزولی و قیمت 4 هزار دلاری را در نظر می گیرند و برخی دیگر معتقد به افزایش قیمت هستند و به قیمت 14 هزار دلار اشاره می کنند. اگر در یکی از این دو گروه هستید باید توجه داشته باشید که در صورت درست نبودن پیش بینی شما، چه اتفاقی رخ می دهد. شاید به نکته ای توجه نکرده باشید و دچار اشتباه محاسباتی شوید. لذا بهترین کار داشتن استراتژی برای هر دو حالت است، هر چند به وقوع پیوستن حالت دوم برای شما ناخوش آیند باشد. در غیر این صورت شما فرصت کسب سود از افزایش قیمت را از دست خواهید داد یا در صورت کاهش قیمت، تبدیل به یک BagHolder می شوید.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربران گرامی است و کوین ایران از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

مطالب مرتبط:

افزایش 10000 درصدی قیمت آلتکوین های برتر در سه سال گذشته

چگونه از دارایی های خود در برابر پامپ و دامپ رمزارز ها دفاع کنیم؟

ربات های معامله گر به چه صورت عمل می کنند؟

چگونه یک تریدر خوب باشیم؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا