آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین ؛ حفظ حمایت ۷۰۰۰ دلاری، نوید افزایش قیمت در کوتاه مدت

از ابتدای هفته شاهد کاهش قیمت بیت کوین بوده ایم. به نظر می رسد پس از چند روز، سرانجام افزایش قیمت رمزارز ها در پیش است. در ادامه سطوح مقاومتی بررسی می شوند.

به دنبال ناموفق بودن بیت کوین در تکمیل الگوی سر و شانه معکوس (Inverse Head & Shoulders) که در تحلیل هفته گذشته به آن اشاره شد، قیمت ۸۶۵۰ دلاری برای بیت کوین به ثبت رسید. این عدد بالاترین قیمت ثبت شده برای رمزارز Bitcoin در دو هفته اخیر می باشد.

نشانه های صعود بیت کوین
bitcoin-midterm-bullish-signs/src: bigcryptocoins.com

روند حرکتی نمودار بیت کوین مطابق تحلیل گذشته پیش رفت. در آن تحلیل اشاره به روند نزولی در کوتاه مدت شده بود و سطوح حمایتی ۷۹۰۰-۸۰۰۰ دلار و ۷۰۰۰-۷۲۰۰ دلاری برای Bitcoin نتیجه گیری گردید. سطح حمایتی اول سرانجام پس از چندین ساعت شکسته شد و شاهد کاهش قیمت تا محدوده سطح مقاومتی دوم بودیم. به نظر می رسد این سطح، از حمایت بسیار خوبی برخوردار است. در حالی که این مقاله نگارش می شود قیمت بیت کوین پس از رشد ۳۶۸ دلاری، در حدود ۷۵۰۰ دلار می باشد. با کوین ایران همراه باشید تا مقاومت ها و حمایت های پیش رو را بررسی کنیم.

نشانه های حرکت صعودی در کوتاه مدت

در نمودار بازه زمانیِ چهار ساعته بیت کوین، واگرایی مثبت رخ داده است؛ الگویی که نوید رشد قیمت را برای این رمزارز می دهد. البته باید توجه داشت که همچنان در سقف کانال تشکیل شده به سر می برد و موفق نشده کامل از آن خارج شود. میانگین متحرک هایِ نمایان در نمودار، اهداف بعدی در روند حرکتی می باشند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
BTC-USD-240-Bullish-Divergence

اهداف پیش رو در صورت حفظ شدن سطح حمایتی

نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin) روند حرکتی آن را بهتر نشان می دهد. نمودار این رمزارز همچنان در مثلثی که از ابتدای ماه مارس تشکیل شده، قرار گرفته است؛ مسئله ای که در تحلیل هفته گذشته نیز به آن اشاره شد. همان طور که در نمودار یک روزه زیر نیز نمایان است، سرانجام پس از قیمت ۱۰ هزار دلاری، با کاهش قیمت مواجه شدیم و پس از آن که سطح حمایتی ۸۰۰۰ دلاری شکسته شد، شاهد کاهش قیمت تا محدوده سطح حمایتی ۷۲۰۰ دلار بودیم. روند حرکتی بیت کوین در محدوده ی مثلثی که در شکل زیر نمایان است به سر می برد.

نمودار روزانه بیت کوین
BTC-USD-1D-Fib

همچنین شاهد تشکیل کانال نزولی می باشیم. علی رغم افزایش قیمت تا حدود ۷۵۰۰ دلار، به نظر می رسد که مجددا کف خط حمایتی را خواهیم دید. در صورتی که سطح حمایت ۷۰۰۰ دلار حفظ شود، شاهد شکل گیری الگوی کف دوقلو (Double Bottom) خواهیم بود. با توجه به علائم صعودی ذکر شده، احتمال به وقوع پیوستن سناریوی فوق زیاد است. در آن صورت اهداف ۷۸۰۰، ۸۲۰۰ و ۸۵۰۰ دلار، مطابق سطوح فیبوناچی در دسترس خواهند بود.

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال و بنیادین

اهمیت سطح حمایتی ۷۰۰۰ دلار برای رمزارز بیت کوین (Bitcoin)

حفظ محدوده ۶۹۰۰ – ۷۰۰۰ دلار برای بیت کوین (Bitcoin) بسیار اساسی است. قیمت ۷۷۰۰ دلار باعث می شود تا در بالای میانگین متحرک قرمز رنگ قرار بگیریم؛ اتفاقی که امید به روند صعودی را بیشتر خواهد کرد. در صورتی که محدوده ۷۰۰۰ دلاری از دست برود، تحلیل گران بر این باورند که حمایت جدی بعدی در حدود ۴۵۰۰ دلار اتفاق خواهد افتاد.

میانگین متحرک ها در نمودار هفتگی بیت کوین
BTC-USD-1W-Moving-Averages

خطوط مقاومت و سطح حمایتی برای بیت کوین (Bitcoin) در نمودار روزانه زیر ترسیم شده است. سطح حمایتی سبز رنگ از اهمیت به سزایی برخوردار است و نباید شکسته شود. ضمن اینکه سطوح مقاومتی قرمز رنگ نیز مانعی سخت برای رشد بیت کوین است. به نظر می رسد که قرار دادن حد ضرر در حدود قیمتی ۶۸۰۰ دلار اقدامی منطقی باشد.

تا زمانی که این سطوح پا برجا هستند، روند حرکتی قیمت در محدوده ی مشخص شده تغییر خواهد کرد، لذا می توان از افزایش و کاهش های در این محدوده سود برد.

سطح حمایتی در نمودار روزانه بیت کوین
BTC-USD-1D-Trendline

برخی معامله گران دیدگاه نزولی و قیمت ۴ هزار دلاری را در نظر می گیرند و برخی دیگر معتقد به افزایش قیمت هستند و به قیمت ۱۴ هزار دلار اشاره می کنند. اگر در یکی از این دو گروه هستید باید توجه داشته باشید که در صورت درست نبودن پیش بینی شما، چه اتفاقی رخ می دهد. شاید به نکته ای توجه نکرده باشید و دچار اشتباه محاسباتی شوید. لذا بهترین کار داشتن استراتژی برای هر دو حالت است، هر چند به وقوع پیوستن حالت دوم برای شما ناخوش آیند باشد. در غیر این صورت شما فرصت کسب سود از افزایش قیمت را از دست خواهید داد یا در صورت کاهش قیمت، تبدیل به یک BagHolder می شوید.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربران گرامی است و کوین ایران از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

مطالب مرتبط:

افزایش ۱۰۰۰۰ درصدی قیمت آلتکوین های برتر در سه سال گذشته

چگونه از دارایی های خود در برابر پامپ و دامپ رمزارز ها دفاع کنیم؟

ربات های معامله گر به چه صورت عمل می کنند؟

چگونه یک تریدر خوب باشیم؟

https://coiniran.com/?p=21599
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x