آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل قیمت بیت کوین (bitcoin)؛ کاهش در پیش است، آیا حمایت ها دوام می آورند؟

در روزهای نخست هفته فرصت مناسبی جهت رشد قیمت bitcoin فراهم بود که متاسفانه حجم مناسب خرید انجام نشد. لذا اکنون وضعیت نزولی بیت کوین می تواند تسلط پیدا کند.

پس از رشد قیمت بیت کوین (Bitcoin) و ثبت قیمت 10 هزار دلار در 15 اردیبهشت 1397 (5 ماه می 2018)، شاهد کاهش قیمت این رمزارز در روز های اخیر بوده ایم. مطابق تحلیلی که در ابتدای اردیبهشت ماه منتشر شد، احتمال افزایش قیمت تا محدوده ی 10 هزار دلار بررسی و به درستی پیش بینی شده بود.

کاهش قیمت تا محدوده هشت هزار دلار
bitcoin-eyeing-drop-to-$8K/src: altinvestornews

سرانجام پس از حدود دو ماه، بیت کوین در 15 اردیبهشت مجددا به محدوده ی 10000 دلار دست یافت اما نتوانست از سد مقاومتی این قیمت عبور کند. پس از روز ها اصلاح قیمت، سرانجام شاهد تشکیل شدن الگوی سر و شانه معکوس (Inverse Head & Shoulders) در نمودار بازه زمانی چهار ساعت برای Bitcoin بودیم.

تایم فریم 4 ساعته بیت کوین
BTC-USD-240-H&S

الگویی که نوید حرکت صعودی و رشد قیمت تا محدوده ی 9000 دلار را در کوتاه مدت می داد. اما بر خلاف انتظار خرید های کافی انجام نشد و در قیمت 8650 دلار بیت کوین از روند صعودی پیش رو باز ایستاد و به حوالی 8200 دلار سقوط کرد. در حالی که این مقاله نگارش می شود بیت کوین در حدود قیمت 8180 دلار می باشد. با کوین ایران همراه باشید تا مقاومت ها و حمایت های پیش رو را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: طاعون قیمت برای بازار رمزارز ها

دیدگاه نزولی در کوتاه مدت

همان طور که در نمودار بازه زمانیِ یک ساعته قابل رویت می باشد، بیت کوین پس از ثبت قیمت 8650 دلار به نرخی پایین تر از سطح حمایتیِ خط گردن (Neck Line) بازگشت. کاهشی که سبب قرار گرفتن آن در یک کانال نزولی شده است.

BTC-USD-1H

با وجود آن که بیت کوین به سطح حمایتی پایین کانال رسیده بود و شاخص RSI نیز نوید افزایش قیمت را می داد، این رمزارز تاکنون موفق به خارج شدن از این کانال نزولی نشده است. هر چند در صورتی که بتواند از محدوده کانال خارج شود، بعید است مدت زیادی دوام آورد. ناتوانی در تکمیل صحیح الگوی سر و شانه معکوس می تواند کاهش قیمت تا محدوده 8 هزار دلار را در پی داشته باشد.

سطح حمایتی 8000 دلار برای بیت کوین

نمودار بیت کوین در مثلثی که از ابتدای ماه مارس تشکیل شده، قرار گرفته است. طبق نظر اکثر تحلیل گران روند حرکتی در چند روز آینده در همین محدوده خواهد بود. همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سطح حمایتی ای در حدود قیمت 8 هزار دلار وجود دارد که در روز های گذشته مقاومت خوبی را از خود نشان داده است. (به مستطیل های زرد رنگِ در نمودار دقت کنید)

سطح حمایتی هشت هزار دلار
BTC-USD-240-$8k-Support

امید است که این سطح حمایتی حفظ شود و فعلا در محدوده ی مشخص شده نوساناتی داشته باشیم. در صورتی که سطح حمایتی اشاره شده دوام نیاورد و خط حمایتی قرمز رنگ نیز شکسته شود، با کاهش قیمت تا محدوده 7000 الی 7200 دلار مواجه خواهیم شد.

مقاومت های پیش رو

در نمودار روزانه بیت کوین مشاهده می شود که میانگین متحرک های 5 و 10 روزه (5-day and 10-day moving averages) در حال تشکیل حالت صعودی می باشند. لذا اگر قیمت به بالاتر از 8400 دلار برسد (بالاترین قیمت امروز)، می توانیم شروع روند صعودی و رسیدن به قیمت 9000 – 8900 دلار را برای بیت کوین انتظار داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: رشد 10000 درصدی قیمت آلتکوین های برتر طی سه سال گذشته

نتیجه گیری

انتظار می رود در ساعات آینده شاهد کاهش قیمت bitcoin تا محدوده ی 8000 – 7900 دلار باشیم.

در صورتی که حمایت این محدوده حفظ نشود و همچنین خط حمایتی مشخص شده در آخرین نمودار دوام نیاورد، کاهش قیمت تا محدوده 7200 – 7000 دور انتظار نخواهد بود.

اگر سطح حمایتی 8 هزار دلار برای bitcoin حفظ شود، مقاومت های بعدی در حدود قیمت های 8400 (بالاترین قیمت امروز) و 8900 دلار (ناشی از میانگین متحرک 100 روزه) می باشند.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربران گرامی است و کوین ایران از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

 

مطالب مرتبط:

مقدمه ای بر تحلیل تکنیکال و بنیادین

راهنمای جامع کسب درآمد از دنیای بیت کوین و رمزارز ها

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا