ایستگاه خبر

مدیر ارشد گلدمن ساکس: رشد بیت کوین تهدیدی برای تنظیم‌کنندگان است!

لوید بلانکفین، مدیر ارشد گلدمن ساکس معتقد است که رشد بیت کوین تهدیدی اساسی برای تنظیم مقررات است.

لوید بلانکفین، رئیس ارشد گلدمن ساکس، معتقد است که نهادهای نظارتی ملی باید از موفقیت اخیر و افزایش قیمت گسترده بیت کوین عصبی باشند و این احتمال را می‌دهد که رمزارزها امکان کنترل سیستم‌های مالی موجود را تضعیف کنند.

بلانکفین در سخنرانی خود در Squawk Box CNBC اظهار داشت که سرشت بیت کوین آن را برای تأمین منابع مالی غیرقانونی مناسب کرده است:

«بیت کوین یک وسیله مبادله‌ و ذخیره ارزش است. این ذخیره ارزش کمی زمخت است و به عنوان یک واسطه‌ مبادله نمی‌دانید که به کره شمالی، القاعده یا انقلابیون پول می‌دهید یا نه.»

تنظیم بیت کوین، مشکلی دشوار 
وی اظهار داشت پیگیری پول با توجه به ویژگی‌های بیت کوین برای تنظیم‌کنندگان سخت خواهد بود. ردیابی پول می‌تواند از سناریوهای منفی مانند حملات تروریستی و پولشویی جلوگیری کند. تنظیم‌کننده ها باید بتوانند وضعیت نقل‌وانتقالات پول را رصد و فعالیت خطرناک و غیرقانونی را قبل از اینکه مشکلی ایجاد شود متوقف کنند، اما در این موضوع طبیعت غیرقابل ردیابی بیت کوین ممکن است مشکل ساز شود:

«این می تواند قابل اجرا باشد، اما آزادی و عدم شفافیتی را که مردم در وهله اول در بیت کوین دوست دارند، تضعیف می‌کند. اگر من یک تنظیم‌کننده بودم، در حال حاضر برای این هدف تلاش می‌کردم و برای مقابله با عواقبش آماده می‌شدم.»

برای حل این مشکل، بلانکفین معتقد است که چندین ویژگی اساسی بیت کوین (و بسیاری از آزادی‌ غیرقابل شناسایی ارائه‌شده) نیاز به تنظیم دارند. با این وجود بدون ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، این سؤال مطرح می‌شود که آیا این دارایی همچنان جذب سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را جذب می‌کند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=43404
دکمه بازگشت به بالا