ایستگاه خبر

سقوط بیت‌کوین به مرز 35 هزار دلاری لیکوئید شدن 700 میلیون دلاری بازار را به‌همراه داشت!

به‌نظر می‌رسد که روند اصلاحی بازار رمز ارزها قصد خاتمه نداشته و تمام حاضرین این صنعت را قرمزپوش کرده است. درنتیجه‌ی سقوط نسبتا بزرگ بیت‌کوین به مرز 35 هزار دلاری، سرمایه‌گذارانی که از تکنیک اهرمی در بازار مشتقات استفاده می‌کردند با لیکوئید شدن عظیم 700 میلیون دلاری دارایی‌های خود مواجه شده‌اند.

قیمت بیت‌کوین روز گذشته با 5000 دلار کاهش به کمترین میزان خود در شش ماهه‌ی اخیر یعنی رقم 38000 دلار رسید، شرایط بازار آلت‌کوین‌ها حتی وخیم‌تر بوده و اتریوم مقاوت 3000 دلاری را ازدست داد. سقوط دو دارایی برتر بازار به ایجاد نقدینگی 700 میلیون دلاری بازار در یک بازه‌ی 24 ساعته منجر شد.

اما امروز و درحالی که اکثر کاربران منتظر یک بازگشت قیمتی و ریکاوری بودند، شرایط بدتری رقم خورد. بیت‌کوین موفق به حفظ جایگاه 38 هزار دلاری نشد و به کمترین قیمت خود از پایان جولای سال گذشته یعنی 35 هزار دلار رسید.

آلت‌کوین‌ها نیز با درصدهای دو رقمی کاهش داشته‌اند، برای نمونه اتریوم، توکن بایننس (BNB) و سولانا به‌ترتیب با 12، 16 و 17 درصد افت قیمت مواجه شدند. حتی ترا (Terra) که نسبتا عملکرد خوبی در بازار خرسی داشت بدترین وضعیت را تجربه کرد و با 27 درصد کاهش به‌زیر 60 دلار رسیده است. شیبا‌ اینو نیز از سناریوی مشابه پیروی می‌کند.

داده‌های Coinglass از افزایش بیش از 680 میلیون دلاری لیکوئید شدن بازار در 12 ساعت گذشته خبر داده که در مقیاس روزانه این رقم بسیار به 1 میلیارد دلار نزدیک شده است. حجم لیکوئیدته‌‌ی فعلی مجموعا دارایی 270 هزار تریدر را تحت‌تاثیر قرار داده که می‌توان لغو یک سفارش 9 میلیون دلاری در صرافی Bitmex را بزرگترین آسیب‌ وارده قلمداد کرد.

پیشنهاد مطالعه: گزارشی از بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۱

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا