ایستگاه خبر

سقوط بیت‌کوین به مرز ۳۵ هزار دلاری لیکوئید شدن ۷۰۰ میلیون دلاری بازار را به‌همراه داشت!

به‌نظر می‌رسد که روند اصلاحی بازار رمز ارزها قصد خاتمه نداشته و تمام حاضرین این صنعت را قرمزپوش کرده است. درنتیجه‌ی سقوط نسبتا بزرگ بیت‌کوین به مرز ۳۵ هزار دلاری، سرمایه‌گذارانی که از تکنیک اهرمی در بازار مشتقات استفاده می‌کردند با لیکوئید شدن عظیم ۷۰۰ میلیون دلاری دارایی‌های خود مواجه شده‌اند.

قیمت بیت‌کوین روز گذشته با ۵۰۰۰ دلار کاهش به کمترین میزان خود در شش ماهه‌ی اخیر یعنی رقم ۳۸۰۰۰ دلار رسید، شرایط بازار آلت‌کوین‌ها حتی وخیم‌تر بوده و اتریوم مقاوت ۳۰۰۰ دلاری را ازدست داد. سقوط دو دارایی برتر بازار به ایجاد نقدینگی ۷۰۰ میلیون دلاری بازار در یک بازه‌ی ۲۴ ساعته منجر شد.

اما امروز و درحالی که اکثر کاربران منتظر یک بازگشت قیمتی و ریکاوری بودند، شرایط بدتری رقم خورد. بیت‌کوین موفق به حفظ جایگاه ۳۸ هزار دلاری نشد و به کمترین قیمت خود از پایان جولای سال گذشته یعنی ۳۵ هزار دلار رسید.

آلت‌کوین‌ها نیز با درصدهای دو رقمی کاهش داشته‌اند، برای نمونه اتریوم، توکن بایننس (BNB) و سولانا به‌ترتیب با ۱۲، ۱۶ و ۱۷ درصد افت قیمت مواجه شدند. حتی ترا (Terra) که نسبتا عملکرد خوبی در بازار خرسی داشت بدترین وضعیت را تجربه کرد و با ۲۷ درصد کاهش به‌زیر ۶۰ دلار رسیده است. شیبا‌ اینو نیز از سناریوی مشابه پیروی می‌کند.

داده‌های Coinglass از افزایش بیش از ۶۸۰ میلیون دلاری لیکوئید شدن بازار در ۱۲ ساعت گذشته خبر داده که در مقیاس روزانه این رقم بسیار به ۱ میلیارد دلار نزدیک شده است. حجم لیکوئیدته‌‌ی فعلی مجموعا دارایی ۲۷۰ هزار تریدر را تحت‌تاثیر قرار داده که می‌توان لغو یک سفارش ۹ میلیون دلاری در صرافی Bitmex را بزرگترین آسیب‌ وارده قلمداد کرد.

پیشنهاد مطالعه: گزارشی از بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=49417
دکمه بازگشت به بالا