ایستگاه خبر

سود هنگفت شرکت Square از فعالیت در بازار بیت‌کوین

به‌منظور افزایش کاربردپذیری رمز ارزها، شرکت‌های FinTech در مقابله با بانکداری‌های سنتی بیشتر به رمز ارزها نزدیک شده‌اند. شرکت‌هایی نظیر Circle، Skrill و Square با استقبال از بیت‌کوین و سایر رمز ارزها درصدد جلب توجه مشتریان جوان و باهوشتر خود هستند.

به گزارش خبرگزاری فوربس، شرکت مالی جک دورسی Square از بازار بیت‌کوین خود درآمدی معادل ۱۷۸میلیون دلار از ابتدای اکتبر تا انتهای سال ۲۰۱۹ کسب کرده است. سود خالص از این رقم ۳ میلیون دلار گزارش شده است.

 این شرکت در سایر فعالیت‌های مالی خود برای همین مدت ۱۸۳ میلیون دلار درآمد داشته است. رقمی که یک افزایش ۵۰ درصدی را برای دوره زمانی مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد. این نشان می‌دهد چگونه استفاده از بیت‌کوین و محبوبیت آن در بازارهای مالی می‌تواند سایر درآمدهای شرکت‌های مالی را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

برای یک سال مالی Square از تبادل ۵۱۶ میلیون دلار بیت‌کوین، ۸ میلیون دلار سود کسب کرده است. دورسی که مدیر توئیتر نیز هست از طرفداران رمز ارزها و بیت‌کوین است. او بارها از تاثیر بیت‌کوین بر فعالیت‌های مالی شرکت خود سخن گفته است.

گفتنی است که Square تنها یکی از شرکت‌های پیشروی مالی است که ریسک ناشی از تبادل مالی با بیت‌کوین را پذیرفته است. آنها در سال ۲۰۱۸ و در زمان بازار نزولی به بازار رمز ارزها  ورود کردند. ابتدا کاربران Square تنها می‌توانستند دارایی‌های مالی را خرید و فروش کنند. اما تنها ظرف مدت چند ماه آنها میتوانستند به حساب‌های خود بیت‌کوین ارسال کنند. دورسی یکی از معتقدین به بیت‌کوین است. او اوایل سال اعلام کرد که می‌خواهد برای تطابق پذیری با شبکه لایتنینگ بیت‌کوین، توسعه‌ای بر روی برنامه خود عرضه کند.

https://coiniran.com/?p=37249
دکمه بازگشت به بالا