ایستگاه خبر

معاملات مشتقه بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) پس از هاوینگ رکورد جدیدی ثبت کرد

علاقه‌ی سرمایه‌گذاران به مشتقات بیت کوین لیست شده در بورس کالای شیکاگو (CME) پس از هاوینگ بیت کوین به اوج خود رسیده است. روز دوشنبه پاداش استخراج بیت کوین از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ کاهش یافت. حجم معاملات روزانه‌ی مشتقات CME نیز همان روز به ۱۷ میلیون دلار افزایش یافت و رکورد ۹.۹ میلیون دلاری خود در ۶ می جابجا کرد.

BTC option

پس از آن نیز حجم معاملات رو به رشد بوده است. روز ‌سه‌شنبه نیز حجم معاملات به رکورد جدید ۳۰ میلیون دلار رسید و روز بعد نیز کل معاملات به ۴۰ میلیون دلار رسید. این صرافی روز پنجشنبه ۳۶ میلیون دلار معامله ثبت کرد و رشدی ۲۰۰۰ درصدس نسبت به یک هفته قبل داشت. تعداد قراردادهای آتی و مشتقه‌ی صرافی CME نیز رشدی ۲۷۰ درصدی داشته است.

open interest

افزایش حجم و ارزش معاملات مشتقه نشان‌دهنده‌ی افزایش مشارکت سرمایه‌گذارارن نهادی‌ست. استراتژی‌های ترکیبی نیز در چند روز گذشته در صرافی CME افزایش یافت چرا که قیمت بیت کوین تا ۱۰ هزار دلار بالا رفت و سپس ناگهان تا ۸ هزار دلار پایین آمد. همچنین به نظر می‌رسد بیشتر معاملات مشتقات در CME را معاملات اختیار خرید با سررسید می و ژوئن تشکیل می‌دهند. بورس کالای شیکاگو ۱۷ درصد از کل حجم ۲۰۵ میلیون دلاری معاملات جهانی را در روز چهارشنبه ثبت کرد. بیش از ۷۰ درصد معادل ۱۴۹ میلیون دلار از این معاملات در Deribit ثبت شده است.

BTC option volume

Source

https://coiniran.com/?p=38876
دکمه بازگشت به بالا