ایستگاه خبر

کاهش تعداد کل بیت کوین موجود در صرافی‌ها به چه معناست؟

طبق اطلاعات وبسایت تجزیه و تحلیل داده‌ی Glassnode، تعداد کل بیت کوین موجود در صرافی‌ها با شیب بیشتری رو به کاهش است. این روند کاهشی که از ابتدای سال ۲۰۲۱ آغاز شده بود، اکنون سرعت بیشتری به خود گرفته است.

دانستن اینکه چه مقدار بیت کوین در صرافی‌ها نگهداری می‌شود می‌تواند چیزهای زیادی در مورد وضعیت فعلی بازار بیت کوین به ما بگوید و همچنین به ما ایده‌هایی درباره سرمایه‌گذاران بیت کوین می‌دهد. اگر بیت کوین به‌صورت عمده معامله شود، به این معناست که سرمایه‌گذاران به جای اینکه به دنبال سودهای کوتاه‌مدت باشند، به دنبال نگه‌ داشتن درازمدت دارایی خود هستند. جیسون دین، ​​تحلیلگر بیت کوین در شرکت تجزیه و تحلیل Quantum Economics، به Decrypt گفت:

«این داده‌ها به وضوح نشان می‌دهد بیت کوین تقاضای زیادی دارد و به نظر می‌رسد اعتماد معامله‌گران را به خود جلب کرده است. و به این ترتیب، برای فروش مجدد بیت کوین‌هایی که به تازگی خریداری شده‌اند در کوتاه‌مدت احتمال کمی وجود دارد.»

بین ۲۳ فوریه و ۲ مارس، با خروج ۵۲۹۰۰ بیت کوین (۲.۷ میلیارد دلار) از صرافی‌ها شاهد کاهش ۲ درصدی بیت کوین در صرافی‌ها بودیم. و از آنجایی که بیت کوین‌ها برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت خریداری می‌شوند این روند کاهشی ادامه خواهد داشت.

اکنون ۲.۳ میلیون بیت کوین در صرافی‌ها باقی مانده است که کمترین میزان بیت کوین موجود در صرافی‌ها از ژوئیه ۲۰۱۸ است، زمانی که ارزش بیت کوین حدود ۷،۴۰۰ دلار بود.
دین افزود: «به نظر می‌رسد کم شدن بیت کوین موجود در صرافی‌ها نشان می‌دهد میل به خرید و نگهداری بیت کوین در سرمایه‌گذاران زیاد شده است.»

پیشنهاد مطالعه:  بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی

این روند نزولی بر خلاف تاریخ بیت کوین است. در اکثر تاریخ این رمز ارز، مقدار کل بیت کوین نگهداری‌شده در صرافی‌ها در حال افزایش بود. طبق داده‌های Glassnode، به طور کلی، تعداد بیت کوین‌های موجود در صرافی‌ها بین آگوست ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۲۰ افزایش یافته است.
اما در مارس ۲۰۲۰، این روند تاریخی تغییر مسیر داد و از آن زمان به بعد بیت کوین بیشتر از صرافی‌ها خارج شد. بخشی از این روند را می‌توان به محبوبیت فزاینده بیت کوین در همه‌گیری COVID-19 نسبت داد. با این حال، در طول ۱۲ ماه گذشته، بسیاری از مؤسسات بزرگ مانند MicroStrategy ،Square و Tesla مقادیر زیادی بیت کوین خریده‌ و این روند را تشدید کرده‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44278
دکمه بازگشت به بالا