ایستگاه خبر

ارزش بازار بیت کوین بیشتر از شرکت مسترکارت است!

براساس پلت‌فرم اَسِت دَش (AssetDash)، ارزش بازار بیت کوین هم‌اکنون بیش از ارزش بازار مسترکارت است و این مسئله بیت کوین را در جایگاه شانزدهم بزرگترین شرکت‌های جهان قرار می‌دهد.

با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸۲۷۰ دلار، ارزش بازار بیت کوین به ۳۳۸ میلیارد دلار رسیده است. طبق داده‌های AssetDash سرمایه‌گذاری در بیت کوین ۳ درصد افزایش یافته و همین کافی است تا شرکت غول صنعت پرداخت -مسترکارت- را به جایگاه ۱۷ براند، چراکه ۰.۶درصد ارزش بازار خود را از دست داده است.

در خصوص شرکت‌ها، ارزش بازار نشان‌دهندهٔ ارزش دلاری کل سهام یک شرکت خاص است. در خصوص بیت کوین، این محدودیت نشان‌دهندهٔ مجموع قیمت تمام کوین‌های موجود در گردش است. هرچه قیمت کوین بالا رفته و عرضهٔ آن افزایش یابد، ارزش بازار بیت کوین هم افزایش می‌یابد.

ارزش بازار بیت کوین بیشتر از شرکت مسترکارت است!

با افزایش مداوم قیمت بیت کوین، این رمزارز می‌تواند حتی رقبای بیشتری را پشت سر بگذارد. به‌عنوان مثال، رقیب بعدی بیت کوین در لیست، Procter & Gamble با ارزش بازاری در حدود ۳۴۶ میلیارد دلار است که بیت کوین هم‌اکنون ۸ میلیارد دلار کمتر از اوست. در عین حال بیت کوین با اختلاف ۱۵ میلیارد دلار از غول صنعت بانکی، جی‌پی مورگان (JPMorgan)، در پیش است.

در میان شرکت‌های دیگری که بیت کوین به سرعت از آن‌ها پیشی گرفته می‌توان از انویدیا (Nvidia) با ۳۲۷ میلیارد دلار ارزش بازار، والت دیزنی با ۲۵۳ میلیارد دلار، Bank of America با ۲۳۱ میلیارد دلار، کوکاکولا با ۲۲۶ میلیارد دلار و پی‌پال با ۲۲۳ میلیارد دلار نام برد.

ارزش بازار بیت کوین در ۱۷ نوامبر با رسیدن به ۳۳۰ میلیارد دلار به بیشترین حد خود رسیده است. سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی همچون مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و استون ریج (Stone Ridge) در بیت کوین، حمایت عمومی از رمزارز توسط کارشناسان مطرح حوزهٔ مالی، هاوینگ بیت کوین در اوایل سال جاری و سایر عوامل از جمله دلایلی بودند که این افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین را رقم زدند.

Source

https://coiniran.com/?p=42160
دکمه بازگشت به بالا