ایستگاه خبر

بیت کوین هفتمین دارایی بزرگ جهان از تسلا پیشی گرفت!

غول وسایل نقلیه الکتریکی تسلا با خرید ۱.۵ میلیارد دلاری بیت کوین، ناخواسته به ایم رمزارز کمک کرده است تا از نظر سرمایه بازار از آن پیشی بگیرد. با افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین به بالاترین سطح و افزایش نرخ بازار، بیت کوین اکنون در جایگاه هفتمین دارایی بزرگ جهان قرار گرفته است.

بیت کوین برای رسیدن به مکان هفتم از تسلا پیشی گرفت
تسلا پس از ثبت فرم ۱۰-K به SEC ایالات متحده، که در آن غول انرژی پاک تأسیس شده در سال ۲۰۰۳ اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین در ژانویه خریداری کرده است، جهان را شوکه کرد. طبق برخی تخمین ها، این مقدار قابل توجه معادل ۱۵٪ از سهام نقدی خالص شرکت است.

اثر فوری ناشی از شوک، بیت کوین را به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی بیش از ۴۸۰۰۰ دلار رساند. به طور طبیعی، سرمایه بازار این دارایی نیز برای یک رکورد جدید ثبت. کرد. سقف بازار بیت کوین با ضرب تعداد فعلی سکه در قیمت هر یک تعیین می‌شود.

بر اساس اطلاعات حاصل از منبع نظارت AssetDash، افزایش قیمت بیت کوین آن را به عنوان هفتمین دارایی بزرگ قرار داده است. جالب توجه است، این بدان معنی است که بیت کوین در واقع از تسلا پیشی گرفته است زیرا شرکت ایلان ماسک از زمان نوشتن این سطور، ۸۱۱ میلیارد دلار سرمایه بازار دارد.

بیت کووین با غول چینی Tencent (911 میلیارد دلار) فاصله دارد. اگر بیت کوین از Tencent پیشی بگیر ، می‌تواند برای اولین بار رقم ۱ تریلیون دلار سرمایه بازار را ببیند.

اتریوم وارد لیست ۵۰ سرمایه برتر شد
داده‌های AssetDash صد سرمایه برتر را با استفاده از سرمایه بازار نشان می‌دهد و بیت کوین تنها نماینده رمزارزها در آن نیست. دومین ارز بزرگ دیجیتال، اتریوم، از زمان سقوط سرمایه بازار خود در بالای ۱۰۰ میلیارد دلار در اواخر سال ۲۰۲۰، نیز عضو این رتبه‌بندی بوده است.

علاوه بر این، اتریوم از آن زمان فقط روند صعودی داشته است و پس از آخرین رشد اتریوم، که به بالاترین قیمت خود در تاریخ یعنی ۱۸۰۰ دلار رسید، سرمایه بازار آن به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

به همین ترتیب، اتریوم وارد لیست ۵۰ دارایی برتر شده و در حال حاضر رتبه ۴۳ را به خود اختصاص داده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43664
دکمه بازگشت به بالا