ایستگاه خبر

افزایش اعتماد به بیت کوین در نسبت با بانک‌ها و مؤسسات مالی

بحران مالی سال ۲۰۰۸ کل جهان را لرزاند و دنیای بانکداری را در معرض نقص‌های خود قرار داد. با این حال، تحلیلگران مالی در سراسر جهان اکنون در طی چند ماه گذشته روند مشابهی را مشاهده کرده‌اند. همه‌گیری COVID-19  تعلیق گسترده‌ای در اقتصاد جهانی به وجود آورد. نقصان‌ها و ناکارایی‌های بازارهای سنتی در نهایت و بر طبق نظرسنجی‌ها باعث افزایش اعتماد به بیت کوین شد.

مطابق با اسناد، ترازنامه بانک مرکزی آمریکا، از تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۲۰ به ۶ تریلیون دلار رسیده است. این بودجه به مشاغل کوچک که تقریباً فاقد نقدینگی بودند، اختصاص یافت. ناکارآمدی بازار سنتی، همراه با نرخ بیکاری بی سابقه، باعث شد بیت کوین بتواند شرایط را تغییر دهد.

با تلاش بانک‌ها برای قطع ارتباط مستقیم با مشتری، استفاده از پول کاغذی نیز کاهش یافت زیرا مردم در سراسر جهان روش‌های پرداخت الکترونیکی را برگزیدند. در حالی که نگه داشتن پول نقد دشوار می‌شد، بسیاری به دنبال جایگزین کردن رمزارزها بودند. براساس گزارش تحقیقاتی اخیر The Tokenist، اعتماد به بیت کوین از سال ۲۰۱۷ رو به رشد بوده است. این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اعتماد به بیت کوین در ۱۷ کشور جهان روند صعودی داشته است.

از کل پاسخ دهندگان نظرسنجی‌های انجام‌شده، ۴۷٪ پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند که در نسبت با بانک‌ها به بیت کوین اعتماد بیشتری داشته‌اند. این می‌تواند نتیجه نوسانات اخیر دارایی‌های بانک‌های بزرگ و حرفه‌ای‌تر شدن کریپتو باشد.

البته لازم به ذکر است که با وجود افزایش اعتماد به بیت کوین و کاهش اعتماد به بانک‌ها و مؤسسات مالی، آنها همچنان از پشتیبانی قابل توجهی برخوردارند.

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=39642
دکمه بازگشت به بالا