ایستگاه خبر

رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس: بیت‌کوین چالشی برای سلطه‌ی جهانی دلار نیست

رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس اعتقاد دارد که بیت‌کوین تهدیدی برای جایگاه دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی نیست.

جیمز بولارد در مصاحبه ای که روز سه شنبه با خبرگزاری CNBC داشت اظهار داشت تا حد امکان که تمرکز سیاست فدرال رزرو بر اقتصاد جهانی مبتنی بر دلار ثابت خواهد ماند.

وی افزود:

«سیاست اقتصادی فدرال رزرو تحت تاثیر افزایش یا کاهش قیمت طلا یا بیت‌کوین نخواهد بود.»

از جنگ داخلی تا استارباکس

بولارد خاطرنشان کرد که رمز ارزهایی را که «بطور خصوصی» توسعه یافته اند و به تایید دولت نرسیده اند چالش اصلی برشمرد. وی در ادامه در این موضوع را با زمانی پیش از جنگ داخلی آمریکا که بانک‌ها اوراق بهادار انحصاری خود را صادر می‌نمودند مقایسه کرد.

وی توضیح داد:

«این اوراق بهادار در همه جا به چشم می‌خورد و با تخفیف‌های متفاوتی معامله می‌شد، با این حال مردم از این بابت خشنود نبودند. بنظرم بیت‌کوین نیز به سرنوشتی مشابه دچار خواهد شد.»

در نگاهی جزیی تر نگرانی‌های بولارد پیرامون سناریویی است که در آن رمز ارزها “غیر یکنواخت” بوده و وضعیتی را پیش بینی می‌کند که کاربران آنها برای خرید یک فنجان قهوه از استارباکس گزینه‌های متفاوتی مانند بیت‌کوین، اتریوم و دلار امریکا را در اختیار دارند.

وی در ادامه گفت: «نباید اینگونه باشد زیرا ما از زمان جنگ داخلی آمریکا دارای یک ارز ثابت شده ایم.»

رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس با تشبیه بیت‌کوین به طلا اظهار داشت که طی قرون گذشته سرمایه گذاران همواره خواهان یک دارایی امن در تلاتم “رقابت ارزی” بوده اند.

بولارد در خاتمه ی سخنانش به این امر اشاره نمود که: «به سختی رمز ارزی بتواند نقش طلا را ایفا نماید، در نتیجه گمان نمی‌کنم در آینده نیز شاهد چنین اتفاقی باشیم.»

|| مطلب پیشنهادی: آیا قیمت طلا می‌تواند سرنخ هایی از جهش بعدی بیت کوین ارائه دهد؟ ||

نظرات بولارد در حالی بیان شده است که بیت‌کوین توانسته بود به اوج قیمت جدیدی در تاریخ خود یعنی ۵۰ هزار دلار نزدیک شود. این افزایش قیمت نتیجه ی تقاضای سازمان‌های بزرگی از جمله شرکت خودروسازی تسلا، شرکت هوش تجاری MicroStrategy و بانک سرمایه گذاری شرکتی BNY Mellon برای خریداری بیت‌کوین بوده است.

|| بیشتر بخوانید: تزریق ۶۹۰ میلیون دلار بیت‌کوین دیگر توسط MicroStrategy ||

Source

https://coiniran.com/?p=43847
دکمه بازگشت به بالا