ایستگاه خبر

چارلز هاسکینسون معتقد است بیت‌کوین برای تداوم عملکرد نیازمند تغییر مکانیسم است!

درپی افزایش نجومی هزینه‌های انرژی در جهان، تاثیرات زیست محیطی تایید سازوکار اثبات کار (PoW) به شدت تحت مطالعه قرار گرفته است.

آخرین گزارش منتشر شده از سوی کاخ سفید گویای مصرف بیش از حد انرژی توسط برخی از صنایع از جمله حوزۀ استخراج رمز ارزها است. چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار و مدیرعامل کاردانو، یادآور شد که این گزارش با دستور رییس جمهور بایدن منتشر شده و در عمل سعی در ممنوعیت فعالیت مکانیسم اثبات کار برای بهبود شرایط مصرف انرژی دارد.

پروتکل اوفلیموس (Ofelimous) کاردانو، نجات‌بخش بیت‌کوین

هاسکینسون در یک مصاحبۀ تصویری اظهار داشت:

«سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) و وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا (DOE) قصد دارند تا با مذاکره با شرکت‌های کریپتو آن‌ها مجبور به تغییر سازوکار شبکه‌های رمز ارز خود کنند، به بیان بهتر درپی ممنوعیت بیت‌کوین هستند».

اما بیت‌کوین با استفاده از پروتکل اوفلیموس (Ofelimous) می‌تواند از ممنوعیت سازمان‌های تنظیم‌کننده مصون مانده و همچنان به فعالیت خود ادامه دهد. اوفلیموس نوعی مکانیسم اثبات کارایی (PoUW) است که سعی دارد آلودگی کربن ایجاد شده توسط بلاک‌چین‌های اثبات کار را به حداقل برساند.

وی معتقد است با توجه پذیرش وسیع دارایی‌های دیجیتال، مقامات جهانی نسبت به انتشار گازهای گلخانه‌ای و ضایعات کربن ایجاد شده طی فرآیند استخراج حساس شده‌اند.

هاسکینسون با تاکیید بر برتری مکانیسم اثبات سهام (PoS) خاطرنشان کرد:

«کابینۀ فعلی آقای بایدن و سایر دولت‌های جهانی آشکارا شروع به بررسی میزان انتشار کربن در فرآیند استخراج کرده‌اند. باید دانست درصورتی که بتوان پیش‌نیازهای طراحی و امنیت شبکۀ لازم را فراهم کنید، PoS برترین مکانیسم اجماع است. به همین دلیل است که ما هفت سال پیاپی مشغول طراحی نوآوری‌های لازم برای عرضۀ پروتکل اوروبوروس (Ourobouros) به فضای رمز ارز بوده‌ایم».

دفتر سیاست علم و فناوری آمریکا در مطالعۀ جدیدی بیان داشت که نقش صنعت کریپتو در مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای بسیار قابل‌توجه است. این مطالعه به کاربردهای فناوری بلاک‌چین در حفاظت از تغییرات آب و هوایی و کاهش یا رفع آسیب‌های منفی زیست محیطی اشاره کرده است.

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=59376
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x