ایستگاه خبر

بلومبرگ می‌گوید: فرصت طلایی بیت کوین از دست رفته است

به گزارش روز دوشنبه بلومبرگ، فرصت طلایی بیت کوین از دست رفته است و بیت کوین نتوانست از طوفان ناشی از بحران کرونا ویروس سربلند بیرون بیاید و تبدیل به «طلای دیجیتال» شود.

هنگامی که همه‌گیری کروناویروس شروع به گرفتار کردن سراسر جهان کرد، بسیاری از متخصصان، مانند مایک نووگراتس، مدیر عامل گلکسی دیجیتال، اظهار داشتند که این اتفاق می‌تواند لحظه‌ای طلایی برای بیت کوین باشد. برای شروع، فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا میلیاردها دلار جدید چاپ کرد و عرضه آن را افزایش داد در حالی که در عوض عرضه جدید بیت کوین کاهش می یافت. به نظر می‌رسید بیت کوین محافظی در برابر نوسانات اقتصادی باشد و به عنوان نسخه دیجیتالی طلا شناخته شود. اما از نظر بلومبرگ، بیت کوین دقیقاً به همین دلیل شکست خورد و فرصت طلایی بیت کوین از دست رفته است. جو ویزنتال، سردبیر بلومبرگ نوشت:

«علی‌رغم نوسانات خارق العاده بازار، بیت کوین جهش چندانی نداشته است. در حقیقت، روند کاهشی داشته است و باعث می‌شود این عقیده را که یک بحران اقتصادی رونق بیشتری برای بیت کوین ایجاد می‌کند، کنار بگذاریم.»

وی به ارتباط روشن بین قیمت بیت کوین و بازارهای سنتی در چند ماه گذشته اشاره کرد. در تاریخ ۱۲ مارس، بسیاری از بازارها در سرتاسر جهان در اثر شیوع بیماری سقوط کردند و بیت کوین نیز از همین روند پیروی کرد. قیمت بیت کوین در دو روز دو بار کاهش یافت و از حدود ۹،۰۰۰ دلار پایین آمد و به ۴۱۰۰ دلار رسید. سپس، همانطور که  وضعیتبازار بهبود یافت، بیت کوین نیز شروع به بهبود کرد.

یکی از بزرگترین مناقشات درباره بیت کوین این است که نرخ تورم ثابت دارد و با گذشت زمان کاهش می‌یابد تا زمانی که به صفر برسد. این ویژگی غالباً در برابر ارزهای فیات، مانند دلار آمریکا، که نرخ تورم بالایی دارند قرار می‌گیرد.

یک لحظه نمادین از سیاست پولی بیت کوین، هاوینگ اخیر آن بود، زمانی که عرضه جدید بیت کوین به نصف کاهش یافت. این فرایندی است که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد اما نتوانست در کوتاه‌مدت روند نزولی قیمت را تغییر دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=39489
دکمه بازگشت به بالا