بحث آزادچندرسانه‌ای

دانشمندان هسته ای روسیه در حال استخراج رمزارز دستگیر شدند

براساس گزارشات محلی، یک دانشمند هسته ای 450000 روبل به منظور استخراج غیرقانونی بیت کوین در یک مکان محرمانه در روسیه سرمایه گذاری کرده است.

Denis Baykov یکی از سه دانشمند هسته ای در یک آزمایشگاه اتمی در شهر Sarov (400 کیلومتری مسکو) پس از اعتراف به استفاده از ابر کامپیوترها به منظور استخراج رمزارزها دستگیر شد.

The Moscow Times با تأیید خبر RIA Novosti گزارش کرد که، دو متهم دیگر نیز منتظر مجازات هستند.

استخراج رمزارز برای حل مسائل پیچیده ریاضی برای تولید واحدهای رمزارز به قدرت کامپیوتری بالایی نیاز دارد. کامپیوتری که این افراد از آن استفاده می کردند ظرفیت پردازش 1000 تریلیون پردازش در یک ثانیه را داشت.

مشخص نیست این دانشمندان تا قبل از دستگیری چه تعداد بیت کوین توانسته بودند استخراج کنند، اگرچه یکی از وکلا اذعان داشته که آنها از نرم افزار خاصی به منظور عدم شناسایی استفاده می کردند. وی همچنین بیان کرد که به طور قطع آنها در اولین روز استخراج دستگیر نشده اند. آنها از اعمال خود اظهار پشیمانی دارند، اما به نظر می رسد علائق حرفه ای و نه کسب سود آنها را به این فعالیت واداشته است.

این اولین بار نیست که ابر کامپیوترها به طور غیرقانونی اقدام به اسخراج رمزارز می کنند. در سال 2014، یک دانش آموز در هاروارد از یکی از کامپیوترهای دانشگاه برای استخراج دوج کوین استفاده کرد، این درحالی بود که در همان سال یک محقق مؤسسه National Science از تجهیزات دولتی آمریکا برای استخراج بیت کوین استفاده کرده بود.

دانشمندان هسته ای همچنین پیشتر در اوکراین به اتهام استخراج غیرقانونی رمزارز دستگیر شده اند. در این راستا، سرویس امنیتی اوکراین ادعا کرد که، دانشمندان موقعیت امنیتی آزمایشگاه را با اتصال کامپیوترها به اینترنت به خطر انداخته اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا