ایستگاه خبر

بر اساس بررسی‌های جدید، مصرف انرژی استخراج بیت کوین از پایدارترین صنایع جهان است

شورای استخراج بیت کوین اولین گزارش سال ۲۰۲۲ را در مورد وضعیت شبکه و یکی از بحث‌برانگیزترین جنبه‌های آن یعنی مصرف انرژی منتشر کرد. داده‌های این گزارش که توسط یک نظرسنجی داوطلبانه جمع‌آوری شده است، اطلاعات ۵۰ درصد از شبکه این ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

این سازمان که در سال ۲۰۲۱ به عنوان یک انجمن جهانی داوطلبانه با شرکت‌های بزرگ استخراج بیت کوین و مایکرواستراتژی (MicroStrategy) ایجاد شد، داده‌هایی را منتشر می‌کند که در تضاد با دیدگاه شبکه ارائه شده توسط رسانه‌های اصلی است.

نتایج امسال نشان می‌دهد که شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از ۶۴.۶ درصد برق با ترکیب قدرت پایدار استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده افزایش ۵۹ درصدی نسبت به سال گذشته در ترکیب برق پایدار این ارز دیجیتال است که این صنعت را به «یکی از پایدارترین صنایع در سطح جهان» تبدیل می‌کند.

با گسترش شبکه BTC و با اجرای پیشرفت‌های تکنولوژیکی، امنیت و کارایی آن افزایش یافته و مصرف انرژی آن کاهش می‌یابد. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کمتر شده است.
همانطور که این سازمان اعلام کرد، شبکه بیت کوین مقدار «ناچیزی» از مصرف انرژی جهانی را با ۱۶ نقطه پایه (bps) به خود اختصاص داده است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، کل انرژی تولید شده در سراسر جهان ۱۱۵۴۷۵۰ تراوات در ساعت (TWh) است و استخراج BTC تنها ۲۴۷ TWh مصرف می‌کند.

Bitcoin BTC BTCUSD CoinIran
مایکل سیلر، مدیرعامل مایکرواستراتژی، با ارائه نتایج این نظرسنجی ادعا کرد که این اطلاعات می‌دهد استخراج بیت کوین کمتر از ۰.۱ درصد از مصرف انرژی جهانی و انتشار کربن آن هم با ۸ نقطه پایه (bps) بسیار ناچیز است.

در مقایسه با مصرف کشورها، ۲۴۷ تراوات/ساعت مصرف انرژی صنعت استخراج BTC ناچیز به نظر می‌رسد. چین و ایالات متحده به تنهایی بیش از ۷۰۰۰۰ تراوات ساعت مصرف می‌کنند. سیلر گفت:

منتقدان می‌گویند (مصرف انرژی استخراج بیت کوین) بیشتر از مصرف کشورها است، اما آن‌ها همیشه کشوری را انتخاب می‌کنند که یک دهم درصد مصرف انرژی در جهان است تا آن را بزرگ جلوه دهند (…).

مصرف انرژی استخراج بیت کوین از بسیاری از کشورها پایدارتر است

اطلاعات بیشتر ارائه شده توسط شورای استخراج BTC نشان می دهد که این بخش به سطح بی‌سابقه‌ای از پایداری رسیده است. همانطور که در زیر مشاهده می‌شود، استخراج BTC از اتحادیه اروپا (EU)، ایالات متحده و سایر اقتصادهای بزرگ پایدارتر است.

Bitcoin BTC BTCUSD slide 2

سیلور تأیید کرد استخراج BTC بسیار پایدارتر از سایر صنایع است. بخش‌های ساختمانی و مالی و بیمه حدود ۹۰۰۰ تراوات ساعت، صنعت هوانوردی ۴۰۰۰ تراوات ساعت و مجتمع‌های نظامی-صنعتی حدود ۷۰۰۰ تراوات ساعت مصرف می‌کنند.

با وجود این داده‌ها، استخراج بیت کوین همچنان مورد حمله سیاستمداران، تنظیم‌کننده‌ها و رسانه‌های جریان اصلی قرار دارد.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ ایران، انرژی خورشیدی، استخراج رمز ارز

 

Source

https://coiniran.com/?p=50856
دکمه بازگشت به بالا