ایستگاه خبر

ضربه صنعت استخراج بیت‌کوین از پاندمی کرونا ویروس

شرکت استخراج رمز ارز Riot Blockchain گزارش سالیانه خود به SEC را منتشر کرده است. در این گزارش شرکت Riot به تاثیر منفی گسترش پاندمی کرونا ویروس بر فعالیت‌های استخراج این شرکت تحت عنوان  بخشی به نام ریسک‌های عمومی اشاره کرده است.

فرآیند استخراج بیت‌کوین نیازمند سخت افزار و انرژی مناسب است تا بتواند واحدهای تولیدکننده بیت‌کوین را عملی نگه دارد. برای حل الگوریتم‌های مورد نیاز به منظور شکستن قفل بلاک‌ها و دریافت پاداش استخراج آن اگرچه نیاز زیادی به وجود انسان نیست، اما مقدار زیادی سخت افزار و انرژی مورد نیاز است.

با این حال کارخانه‌های استخراج هم از گزند پاندمی کرونا ویروس در امان نمانده‌اند. کارگران مجبور به قرنطینه خانگی خود شده اند. کنترل مرزها و نظارت بر تعطیلی واحدهای صعنتی تجهیز این کارگاه‌ها را با مشکل روبه رو کرده است. استخراج بیت‌کوین جزو مشاغل ضروری تقسیم بندی نشده است.، البته تا حدودی این مسئله در شرایط فعلی قابل درک است، بنابراین تاثیر گسترش کرونا ویروس بر این صنعت به طور مستقیم و مخرب بوده است.  با استناد به گزارش منتشر شده ، اگر نتوان به طور موثر از این کارگاه‌ها حمایت به عمل آورد، توانایی استخراج و ارزآوری این واحدها به طور محسوسی لطمه خواهد خورد.

گفتنی است که صنعت استخراج بیت‌کوین ضروری‌ترین بخش اکوسیستم بیت‌کوین است. آن‌ها نه تنها قفل بلاک‌های جدید را می‌گشایند، بلکه تراکنش‌ها را تایید و مهمتر از آن امنیت شبکه را تامین می‌کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=37944
دکمه بازگشت به بالا