ایستگاه خبر

زمستان کریپتو نرخ هش بیت‌کوین را با افت جدیدی مواجه کرد

داده‌های Coinwarz گویای آن است که نرخ هش بیت‌کوین در یک بازۀ یک ‌ماهه (۱۸ خرداد-۱۸ تیر) با ۲۶ درصد کاهش از ۲۹۲.۰۲ اگزاهش به ۱۷۸.۴۴ اگزاهش در ثانیه رسیده است. نرخ هش نوعی توان محاسباتی موردنیاز برای پردازش تراکنش‌های موجود در شبکۀ بیت‌کوین است. این شاخص هنگامی که ماینرهای بیشتری برای استخراج بلاک‌های جدید BTC و تامین امنیت شبکه همکاری کنند، با افزایش روبه‌رو خواهد شد.

بیت‌کوین که در ۳۰ روز پیش عمدتا در محدودۀ ۲۰ هزار دلاری مبادله می‌شد در ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) به کمترین قیمت ثبت شده در ۱۸ ماه گذشتۀ خود یعنی ۱۸ هزار دلار رسید.

علی‌رغم فقدان پیشرفت BTC فراتر از محدودۀ ۲۰ هزار دلاری، ماینرها توانستند سختی استخراج را با موفقیت تنظیم کنند. با آخرین تنظیم سختی شبکه شانس کشف بلاک‌های جدید BTC تا ۳.۷۶ درصد افزایش یافت و انتظار می‌رود پس از ۱۶۰۰ بلاک دیگر تعداد آدرس‌های فعال روزانه (AAD) تا ۰.۱۳ درصد کاهش پیدا کند.

تبعات زمستان کریپتو بر ماینرها

زمستان کریپتو ضربۀ شدیدی به درآمد حاصله از بخش استخراج زده است. براساس داده‌های پلتفرم Blockchain.com، در ۹ ماه گذشته ۷۹ درصد از درآمد این بخش از دست رفته و در چهارم جولای (۱۳ تیر) به ۱۵ میلیون دلار رسیده است.

این بازار خرسی اکثر شرکت‌های فعال در این حوزه مانند Compass Mining را مجبور به تعدیل ۱۵ درصدی نیرو کرده و علاوه‌بر این موجب کاهش حقوق مدیران ارشد آن‌ها نیز گشته است. سایر شرکت‌های استخراج از قبیل Marathon Digital و Riot Blockchain نیز به دلیل هزینۀ هنگفت عملیات شروع به فروش دارایی‌های بیت‌کوین خود کرده‌اند.

بانک چندملیتی JPMorgan به تازگی گزارشی منتشر کرده است که با اشاره به تداوم فروش تجهیزات استخراج از احتمال افزایش فشار بر قیمت بیت‌کوین در سه ماهۀ سوم سال جاری خبر داد.

قیمت کارت‌های گرافیک نیز هم‌سو با روند نزولی بیت‌کوین کاهش یافته و طبق اطلاعات موجود میانگین قیمت GPU در ماه می (اردیبهشت) تا ۱۵ درصد پایین آمده است.

کاهش قیمت تجهیزات و افت نرخ هش فرصت بسیار مناسبی برای خرید و حضور موج جدیدی از ماینرها در شبکۀ بیت‌کوین و استخراج آن را فراهم ساخته است.

پیشنهاد مطالعه: هش (hash) به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=57463
دکمه بازگشت به بالا