ایستگاه خبر

زیان ۱۴۸ میلیون دلاری تولیدکننده‌ی تجهیزات استخراج بیت کوین Canaan در سال ۲۰۱۹

طبق آخرین گزارشی که Canaan، تولیدکننده‌ی تجهیزات استخراج بیت کوین لیست شده در بورس نزدک، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کرده، این شرکت در سال ۲۰۱۹ زیان خالص ۱۴۸ میلیون دلاری به ثبت رسانده است. در گزارش سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۹، این شرکت مستقر در چین، درآمد خالص ۲۰۴.۳ میلیون دلاری سالانه گزارش کرده بود. این درآمد تقریبا معادل نصف درآمد ۳۸۴ میلیون دلاری شرکت در سال ۲۰۱۸ می‌باشد.

در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۹ کل درآمد شرکت رشدی ۶۶.۸ درصدی داشته و ۶۶.۵ میلیون دلار گزارش شد. این درآمد بیش از نصف بازده به دست آمده در دوره‌ی مشابه در سال ۲۰۱۸ بوده است. Canaan رشد شرکت را عمدتا وابسته به میزان افزایش در کل قدرت محاسباتی فروخته شده می‌داند. این شرکت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹ مقدار ۲.۹ میلیون تراهش بر ثانیه را فروخته است.

طبق گزارشی که در اختیار SEC قرار گرفته، اولین چالشی که Canaan در سال ۲۰۲۰ با آن دست و پنجه نرم می‌کند همه‌گیری بیماری کروناست. فعالیت Canaan تحت تاثیر کاهش فعالیت‌های تجاری و بازار رمز ارزها قرار گرفته است. Canaan برای سه ماهه چهارم ۲۰۱۹ حدود ۹۶.۷ میلیون دلار زیان خالص ثبت کرده در حالی که در مدت مشابه در سال ۲۰۱۸ سود ۱.۶ میلیون دلاری ثبت کرده بود.

این درحالیست که Canaan در دادگاه نیز به نقض قانون اوراق بهادار ۱۹۹۳ در اجرای IPO خود متهم شده است. در این دادخواست ادعا شده بیانیه‌ی ثبت Canaan نادرست بوده و اطلاعات گمراه‌کننده‌ای در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38139
دکمه بازگشت به بالا