ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت‌کوین پس از آخرین تنظیم شبکه ۶ درصد افزایش یافت

براساس داده‌های موجود در BTC.com، پس از آخرین تنظیم شکبه‌ی بیت‌کوین، سختی استخراج این رمز ارز با افزایش ۶ درصدی روبرو بوده است. این نخستین تنظیم شبکه‌ی مثبت بیت‌کوین پس از رکود آن در ماه می می‌باشد. با شروع اعمال محدودیت‌های شدید ضد-استخراج بیت‌کوین از سوی چین، شبکه‌ی این رمز ارز ۴ افت پیاپی سختی استخراج را تجربه نمود.

سختی استخراج معیاری برای سنجش میزان قدرتی محاسباتی موردنیاز برای کسب بیت‌کوین از راه تائید تراکنش‌های شبکه و ایجاد بلاک‌های جدید است.

شبکه‌ی بیت‌کوین این توانایی را دارد تا هر ۱۴ روز یک‌بار سختی شبکه‌ را به‌منظور حفظ رقابت بین ماینرها تنظیم نماید. با افزایش تعداد ماینرهای موجود در شبکه، استخراج بیت‌کوین نیز دشوارتر خواهد شد.

این معیار در اواسط ماه می به اوج خود رسید و تا ۲۱.۵۳ درصد افزایش یافت، اما از آن زمان این شاخص در یک چرخه‌ی نزولی قرار گرفته است.

 

سختی استخراج بیت‌کوین پس از آخرین تنظیم شبکه 6 درصد افزایش یافت

مروری بر عوامل افت نرخ هش

با سرکوب ماینرهای فعال در کشور چین، فعالان این حوزه به‌صورت دسته‌جمعی از این کشور خارج شده یا تجهیزات خود را به مزارع استخراج خارج از کشور فروختند. این رخداد به کاهش سختی استخراج در ماه‌های ژوئن و جولای انجامید، زیرا ۶۵ درصد از نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین در چین مستقر بوده است.

بزرگ‌ترین افت تاریخی سختی شبکه‌ی بیت‌کوین در سوم جولای رخ داد و آن را تا ۲۸ درصد کاهش داد. در تنظیم شکبه‌ی بعدی، یعنی ۱۸ جولای، سختی شبکه‌ی بیت‌کوین مجددا با افت ۴.۸۱ درصدی مواجه شد.

Ben Gagnon، مامور ارشد بخش استخراج در شرکت کانادایی Bitfarms، در این‌باره به Decrypt گفته بود که براساس آن‌چین دیتای موجود، تقریبا تمام نرخ هش شبکه به‌صورت آفلاین و غیرفعال شده‌اند.

جدیدترین تنظیم شبکه‌ی بیت‌کوین که روز گذشته رخ داد بیانگر آن است که بخشی از این ماینرها موفق به شروع مجدد فعالیت خود شده‌اند. قیمت هر واحد بیت‌کوین در زمان نگارش این خبر ۴۱,۷۴۶ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: تابع هش و ارتباط آن با بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=46835
دکمه بازگشت به بالا