ایستگاه خبر

شرایط دشوار ماینرهای بیت کوین به دنبال کاهش شدید سودآوری

استخراج بیت کوین در چند وقت اخیر با کاهش سودآوری روبرو بوده است. این موضوع با توجه به کاهش ارزش توکن تعجب آور نیست و از آنجایی که سودآوری تا حد زیادی به قیمتی که بیت کوین با آن معامله می‌شود بستگی دارد، منجر به کاهش جریان نقدی شده است. با آشکار شدن اثرات سقوط بازار، یک مرکز استخراج بیت کوین از اولین قربانیان کاهش سودآوری بود و تعطیل شد.

Compass Mining و از دست دادن تسهیلات

Compass Mining یکی از استخراج‌کنندگان پیشروی بیت کوین در فضا است و تا سقوط ماه گذشته با موفقیت زیادی کار کرده است. این سقوط باعث شد بسیاری از ماینرها برای ادامه فعالیت خود دارایی‌هایشان را بفروشند و پیش‌بینی می‌شود در صورت تداوم قیمت‌های پایین، برخی در ماه‌های آینده ورشکست شوند. با این حال، به نظر می‌رسد برای Compass Mining که اکنون یکی از امکانات خود را از دست داده است، این ورشکستگی زود شروع شده است.
روز دوشنبه، Dynamics Mining در توییتر اعلام کرد که قرارداد میزبانی خود را با یکی از ماینرها فسخ می‌کند. در این توییت، Compass Mining را نام برد و ادعا کرد که شرکت ماینینگ در پرداخت هزینه‌های مصرف برق توافق‌شده برای تأسیسات کوتاهی کرده است.

جالب است که این مشکل اخیر Compass Mining نبوده است زیرا Dynamics Mining ادعا کرده است که تاکنون شش پرداخت تأخیر و سه عدم پرداخت دریافت کرده است. همچنین گفته می‌شود که از پرداخت هزینه ماهانه کوتاهی کرده و از اول فوریه ۲۰۲۲ که قبل از آخرین سقوط بازار بود، پرداختی انجام نداده است.
شرکت میزبان اظهار داشت که Compass Mining در مجموع ۱.۲ میلیون دلار هزینه مصرف برق مصرف کرده است اما تنها ۴۱۵۰۰۰ دلار و ۲۵۰۰۰۰ دلار به عنوان سپرده اولیه برق پرداخت کرده است. Compass ادعا کرده بود که به Dynamics مبالغ را پرداخت کرده‌اند، اما شرکت‌های میزبان می‌گویند که در عوض از این پول برای ساخت امکانات خود استفاده کرده‌اند.

شرایط دشوار ماینرهای بیت کوین

همراه با کاهش سودآوری استخراج بیت کوین، ارزش سهام شرکت‌‌های استخراج به دلیل ارتباط نزدیک با قیمت بیت کوین ضربه خورده‌ است. هفته گذشته برای آن‌ها بازار خونینی بود زیرا اکثر شرکت‌های ماینینگ زیان‌هایی را در قیمت سهام خود ثبت کرده بودند.

بزرگترین این شرکت‌ها مانند Marathon Digital Holdings و Riot Blockchain به ترتیب با -۵.۷۸ و -۷.۶۸ درصد بیشترین کاهش را داشته‌اند.

با این حال، سایرین مانند BiT Mining و Iris Energy در این زمینه برعکس عمل کردند. آن‌ها جزو معدود سهام ماینینگ بودند که در هفته گذشته بازدهی مثبت داشتند و در دوره هفت روزه به رقم سبز دو رقمی رسیدند. این ارقام برای شرکت BiT به ۱۱.۸۲ درصد و برای Iris Energy به ۱۲.۱۳ درصد رسید.

بیشترین کاهش در هفته در Core Scientific مشاهده شد که ۱۲.۹۲ درصد از ارزش خود را از دست داد و اکنون ارزش بازار آن ۵۹۲.۲۳۷ میلیون دلار است. سقوط قیمت سهام همچنین به دنبال کاهش قیمت بیت کوین بود که در آخر هفته به زیر ۲۱۰۰۰ دلار سقوط کرد.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین

 

Source

https://coiniran.com/?p=57372
دکمه بازگشت به بالا