ایستگاه خبر

ثبت رکورد جدید سختی استخراج بیت کوین با بزرگترین جهش از ۲۰۱۸

سختی استخراج بیت کوین معیاری‌ست برای امنیت شبکه و نشان‌دهنده‌ی میزان دشواری در رقابت برای دریافت پاداش بلوک است. این معیار در آستانه‌ی ثبت رکوررد جدیدی قرار دارد.

میانگین تولید بلوک بیت کوین از زمان آخرین تنظیم در تاریخ ۲ می، حدود ۸.۲۵ دقیقه است که بیش از ۱۷ درصد از زمان ۱۰ دقیقه‌ای در نظر گرفته شده برای استخراج هر بلوک سریع‌تر است.

سختی استخراج بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده است که پس از هر ۲،۰۱۶ بلوک که به طور معمول ۱۴ روز طول می‌کشد، خود را تنظیم می‌کند.

اگر فاصله متوسط میان استخراج بلوک‌ها ​​از ۱۰ دقیقه کوتاه‌تر باشد، شبکه در واکنش به افزایش سطح رقابت سختی شبکه را افزایش می‌دهد. به همین ترتیب، اگر فاصله‌ی متوسط میان استخراج بلوک‌ها ​​بیشتر از ۱۰ دقیقه باشد، سختی شبکه کاهش می‌یابد.

منابع BTC.com و Poolin در حال حاضر تخمین می‌زنند سختی آینده‌ی شبکه بیت کوین بیش از ۲۰ درصد جهش داشته باشد، که در بلوک ۶۸۳،۴۲۴ یا حدود ساعت ۱۰:۰۰ به وقت UTC در روز پنجشنبه تنظیم می‌شود.

آخرین باری که تنظیمات سختی استخراج بیت کوین بیش از ۲۰ درصد تغییر داشت در اکتبر ۲۰۱۷ اتفاق افتاد. انتظار می‌رود بزرگترین جهش سختی در ۴۲ ماه گذشته به علت بهبود سریع نرخ هش شبکه پس از حوادث اخیر در استان سین کیانگ چین باشد.

حوادث امنیتی در چندین معدن ذغال سنگ در منطقه شمال شرقی چین در اواسط ماه آوریل اتفاق افتاد و باعث شد نیروگاه‌های برق در سین کیانگ منبع برق مراکز داده در منطقه را قطع کنند. در نتیجه، بیشتر امکانات استخراج بیت کوین در این منطقه حدود یک هفته خاموش شد تا اینکه در ۲۲ آوریل به تدریج فعالیت خود را شروع کردند. این نیز عامل اصلی افت ۱۲ درصدی سختی استخراج بیت کوین بود که در ۲ می اتفاق افتاد.

به طور کلی، میانگین نرخ هش بیت کوین بین ۲ می تا پنجشنبه حدود ۱۷۸ بار در ثانیه (EH / s) بود که در مقایسه با ​​بالاترین میزان قبلی که که بین ۲ تا ۱۶ آوریل ثبت شده بود، ۶ درصد افزایش یافته است.

این بدان معناست که به طور متوسط ​​طی ماه گذشته توان محاسباتی ماشین‌های تازه‌وارد به شبکه حدود ۱۰ EH / s است. این مقدار هش تقریباً معادل ۱۰۰۰۰۰ واحد از جدیدترین نسل سخت‌افزار استخراج بیت کوین است.

 

پیشنهاد مطالعه: با امکانات جدید استخراج ابری بتاریگز ماینرهای می توانند هش ریت های خود را اجاره دهند

 

Source

https://coiniran.com/?p=45630
دکمه بازگشت به بالا