ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت کوین به بالاترین حد خود رسید!

استخراج بیت کوین سخت‌تر شده است. سختی استخراج بیت کوین برای اولین بار در این آخر هفته از مرز ۴۰ تریلیون فراتر خواهد رفت. بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، سختی استخراج با حدود ۱۰ درصد افزایش از ۳۹.۱۶ تریلیون به ۴۳.۲ خواهد رسید.

سختی استخراج بیت کوین برای یک رکورد جدید تنظیم شده است

سختی استخراج تعداد تلاش‌هایی است که ماینرها باید برای به دست آوردن هش یک بلاک بیت کوین انجام می‌دهند. بنابراین هرچه این عدد بیشتر باشد، حل یک بلوک هم که منجر به پاداش استخراج می‌شود، دشوارتر خواهد شد.
این معیار هر دو هفته یکبار به روز می‌شود. اما افزایش سختی زمانی اتفاق می‌افتد که ماینرهای بیشتری وارد شبکه بیت کوین شوند.

سختی استخراج در چند ماه گذشته به دلیل افزایش مجدد قیمت بیت کوین به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. در دور قبلی در ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳، شبکه بیت کوین به ۳۹.۳۵ تریلیون رسید اما کاهش ۰.۴۹ درصدی را تجربه کرد.

از آن زمان، سختی در حدود ۳۹ تریلیون باقی مانده است. در این دوره، نرخ هش بیت کوین افزایش قابل توجهی داشت و در ۱۶ فوریه ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود رسید.

افزایش مجدد قیمت، ماینرها را به خود جذب کرده است

در بیشتر سال ۲۰۲۲، بازار نزولی که بیت کوین (BTC) از آن عبور کرد، منجر به ضرر بسیاری از ماینرهای شبکه شد. برخی از ماینرها مجبور بودند برای حفظ فعالیت خود سراغ باقی رمزارزها نیز بروند، برخی دیگر استخراج را متوقف کردند و تجهیزات خود را فروختند. و این اتفاقات منجر به کاهش سختی استخراج بیت کوین و نرخ هش آن شد.

با این حال، همه چیز در سال ۲۰۲۳ تغییر کرده است. اولاً قیمت بیت کوین در بازار از پایین ترین نقطه ثبت‌شده در نوامبر ۲۰۲۲ (۱۵۶۷۰ دلار) بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است. این امر توجه ماینرهایی را به خود جلب کرده است که به دنبال سود بردن از این روند هستند.

ثانیا، افزایش توکن‌های غیرقابل تعویض اوردینال (NFT) در شبکه بیت‌کوین منجر به افزایش فعالیت‌ها شده است. با توجه به تراکنش‌های بزرگ‌تری که این NFT‌ها انجام می‌دهند، کارمزد استخراج به سطوح جذاب بازگشته است.
ورودی های NFT های اوردینال در بخشی از تراکنش‌های بیت کوین به نام Witness انجام می‌شود. به همین دلیل، برای آن‌ها حداقل کمیسیون ۱ساتوشی/بایت، تقریباً یک چهارم مبلغ تراکنش‌ها برای ارسال بیت کوین (BTC)، را می‌پردازند.

با این حال، از آنجایی که تراکنش‌های اوردینال‌ها سنگین‌تر از تراکنش‌های «عادی» هستند، در نهایت کارمزدهای بالاتری را پرداخت می‌کنند که اغلب بیش از ۲۰ دلار است. البته این بستگی به وزن معامله و اولویت تعیین‌شده برای آن دارد.

پیشنهاد مطالعه: استخراج ابری بیت کوین یا کلود ماینینگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=61193
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x