ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت کوین به بیشترین میزان خود رسید

با تنظیمات اخیر و تنها یک هفته مانده به هاوینگ نرخ سختی استخراج بیت کوین که نشان‌دهنده میزان سختی پاداش آن است، در حال رسیدن به بالاترین سطح خود است.

بعد از اواسط ماه مارس این دومین باری است که نرخ سختی استخراج بیت‌ کوین این چنین بالا می‌رود. با اعمال تنظیمات جدید امروز نرخ سختی به بالاتر از ۱۶ تریلیون رسید و این تنظیم را می‌توان آخرین تنظیم پیش از هاوینگ دانست. پیش‌بینی می‌شود توان محاسباتی شبکه بیت‌ کوین پس از هاوینگ به طرز چشمگیری کم شود.

میزان سختی استخراج بیت کوین بر اساس رقابت در هر چرخه تنظیم، برای هر ۲۰۱۶ بلوک یا حدوداً دو هفته طراحی شده است. اگر افراد بیشتری به استخراج مشغول باشند، این سختی در تنظیم بعدی بالاتر هم می‌رود اما اگر توان محاسباتی کاهش یابد، میزان سختی بیت‌ کوین هم کم می‌شود.

این تنظیمات جدید برای سختی بیت ‌کوین پس از استخراج‌های بیش از حد و غیرمتعارفی که هفته گذشته اتفاق افتاد، اعمال شد. در طی هفته‌ای که گذشت ۱۶ بلاک در کمتر از یک ساعت استخراج شدند و طبق گزارش CoinDesk این حجم از استخراج نشان‌دهنده کم بودن میزان سختی است.

همچنین توان محاسباتی شبکه در هفته‌ای که گذشت ۱۱۵ اگزاهش برآورد شده که افزایشی ۱.۴ درصدی داشته است. این افزایش توان محاسباتی، بالا رفتن قیمت بیت کوین تا ۹۰۰۰ دلار را به همراه داشت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38675
دکمه بازگشت به بالا