ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت‌کوین در ۶ نوامبر (۱۵ آبان) افزایش خواهد یافت

سختی استخراج بیت‌کوین قرار است در روز ۶ نوامبر (۱۵ ابان) مجددا تنظیم شود، انتظار می‌رود که این نرخ در روند صعودی قرار گیرد که در این صورت رکورد جدیدی را برای سه دور متوالی از خود ثبت خواهد کرد. در نمودار زیر می‌توانیم تغییرات سختی استخراج بیت‌کوین را از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون مشاهده کنیم.

سختی استخراج بیت‌کوین در 6 نوامبر (15 آبان) افزایش خواهد یافت

علی‌رغم ثبت شش روند نزولی، نرخ سختی استخراج توانسته است از ابتدای ماه آگوست (۱۰ مرداد) پیوسته و به مقدار قابل‌توجهی افزایش یابد. این شاخص در روز سوم نوامبر (۱۲ آبان) با کاهش خفیفی مواجه بود، اما با بازگشت به روند تصاعدی مجددا فشار کاری مضاعفی را بر ماینرها اعمال کرده است.

سختی شبکه یک واحد اندازه‌گیری است که در فرآیندِ استخراج بیت‌کوین از آن استفاده می‌شود. با دانستن مقدارِ سختی شبکه می‌توان دید که حل معادلات پیچیدۀ ریاضی برای ایجاد بلاک‌های جدید BTC تا چه حد دشوار است. مقدار سختی استخراج شبکه در هر زمان متغیر است و می‌تواند بسته به تعداد ماینرهای فعالِ شبکه، کم و زیاد شود.

سختی استخراج بیت‌کوین در 6 نوامبر (15 آبان) افزایش خواهد یافت

سختی استخراج بالا و تاثیر آن بر ماینرها

افزایش نرخ هش و سختی استخراج عوامل تعیین‌کننده‌ای در افزایش رقابت ماینرها با یکدیگر است. با پیشرفت تصاعدی این نرخ بسیاری از ماینرها از شبکۀ بیت‌کوین خارج شدند، زیرا سخت‌افزار مناسب برای تداوم فعالیت را در اختیار نداشته‌اند. گروه دیگر نیز برای جلوگیری از خطر ورشکستگی مجبور به فروش دارایی‌های دیجیتال خود شده یا فرآیند استخراج را به حالت تعلیق درآورده‌اند. برای مثال می‌توان از دو شرکت Core Scientific و Compass Mining یاد کرد که با شرایط فوق در کشمکش هستند.

براساس داده‌های تحلیلی سایت CryptoSlate در ۲۷ اکتبر (۵ آبان)، نمی‌توان با قاطعیت گفت که روند افزایشی نرخ سختی استخراج چه زمان خاتمه خواهد یافت.

پیشنهاد مطالعه: شاخص ترس و طمع (Fear and Greed) چیست؟ چگونه از شاخص ترس و طمع در بازار رمز ارزها استفاده کنیم؟

Source

https://coiniran.com/?p=60108
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x