ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت‌کوین بعد از هالوینگ بیش از تخمین‌ها کاهش یافته است

امروز، استخراج یک بیت‌کوین آسان‌تر از پایان ماه آوریل است. به گزارش خبرگزاری Cryptonews امروز، چهارشنبه، سختی استخراج بیت‌کوین، یک معیار که سختی رقابت برای پاداش استخراج را نشان می‌دهد، با ۶ درصد کاهش یه ۱۵.۱۴ تراهش رسید. این در حالی است که یک هفته قبل، برخی تحلیل‌گران فقط دو درصد کاهش را برآورد کرده بودند. در ماه آوریل، سختی از ۱۳.۹۱ به ۱۴.۷۲ و سپس به ۱۵.۹۶ تراهش افزایش یافته بود.

آخرین بار، در ۱۶ مارس این معیار با رقم تاریخی ۱۶ درصد کاهش یافت چرا که استخراج‌گران پس از سقوط بازار در ۱۲ مارس، دستگاه‌های استخراج را خاموش کردند.

اما این بار نرخ هش بیت‌کوین یا همان قدرت محاسباتی در شبکه، به علت سومین هالوینگ بیت‌کوین و کاهش درآمد اسخراج‌گران، کاهش یافته است. به هر حال به نظر می‌رسد بعد از این سقوط اولیه، نرخ هش خود را بالا بکشد. در هر صورت، بر اساس وضعیت کنونی شبکه، بزرگ‌ترین استخر استخراج بیت‌کوین، BTC.com، برآورد کرده که سختی استخراج در ۱۵ روز آینده دوباره ۶ درصد کاهش می‌یابد.

تعدیل سختی اخیر، می‌تواند به کاهش هزینه‌های تراکنش بیت‌کوین که بعد از هالوینگ افزایش چشم‌گیری داشتند، کمک کند. سختی استخراج بیت‌کوین هر دو هفته (به صورت دقیق تر هر ۲۰۱۶ بلوک) تعدیل می‌شود تا زمان ده دقیقه‌ای هر بلوک حفظ شود. این یعنی اگر استخراج‌گران زیادی با یک‌دیگر رقابت کنند و بلوک را در کمتر از ۱۰ دقیقه ایجاد کنند، سختی بلوک بعدی افزایش می‌یابد، اگر استخراج‌گران کمی باشند و زمان هر بلوک بیش از ۱۰ دقیقه شود، سختی کاهش می‌یابد،‌ هر دو حالت موجب می‌شود که زمان ایجاد هر بلوک در حدود ۱۰ دقیقه باقی بماند.

https://coiniran.com/?p=38973
دکمه بازگشت به بالا