ایستگاه خبر

سختی استخراج بیت کوین به پایین‌ترین سطح در سال 2021 رسید

در 14 ژوئن، سختی استخراج بیت کوین 5.3٪ کاهش یافت و در بلوک 687456 به 19.93 تریلیون رسید. بر اساس گزارش BTC.com این اولین بار است که سختی استخراج بیت کوین در سال جاری دو تعدیل متوالی به سمت پایین انجام داده و مقدار آن به زیر 20 تریلیون رسیده است.

طبق گزارش BTC.com در طول دوره تنظیم سختی از 30 مه تا 14 ژوئن، میانگین هش ریت کل شبکه فقط 142.68 EH / s بود که پایین ترین سطح در سال جاری و 5.18٪ پایین‌تر از دوره قبلی تنظیم سختی است.
استخراج بیت کوین در چندین منطقه از چین اخیراً ممنوع اعلام شد. مقامات شهر چانجی در سین کیانگ دستور داد که تمام مزارع استخراج کریپتو غیرفعال شوند. مقامات استانی چینگهای همچنین به کلیه ماینرهای استان دستور دادند تا فعالیت خود را متوقف کنند. برخی منابع گفته‌اند که استان یونان نیز قصد دارد مزارع استخراج را تعطیل کند، اگرچه طبق منابع رسمی، ماینرها تنها در صورت استفاده بدون مجوز از برق با ممنوعیت روبرو خواهند شد. ممنوعیت استخراج کریپتو در چین به دنبال ممنوعیت استخراج در مغولستان اتفاق افتاد که قانون آن در ماه آوریل ابلاغ شده بود.
صنعت استخراج بیت کوین چین به دنبال فرصت‌هایی در خارج از کشور است. بیت‌مِین (Bitmain)، صاحب انت‌پول (AntPool) استخر استخراجی با بالاترین سطح هش ریت در جهان، در 19 ژوئن با ماینرها دیدار خواهد کرد تا در مورد برنامه‌های ایجاد عملیات استخراج در آمریکای شمالی با آن‌ها بحث و گفتگو کند. در همین حال، کنان (Canaan)، تولیدکننده چینی ماشین استخراج بیت کوین، اولین مرکز خدمات پس از فروش خود خارج از چین را در قزاقستان افتتاح می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: تامین انرژی و کاهش هزینه استخراج بیت کوین با راکتور های هسته ای!

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا