ایستگاه خبر

ایبنگ، فعال در حوزه‌ی تولید تراشه‌ی استخراج بیت کوین به دنبال ورود به تالار بورس نیویورک

ایبنگ (Ebang)، سازنده دستگاه‌های استخراج بیت کوین از ارسال درخواست به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موسوم به SEC برای برگزاری یک عرضه اولیه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری خبر داد.

آن‌طور که پیداست، ایبنگ در تلاش است تا تعدادی سهام عادی کلاس A را با ارزش اسمی ۰.۰۰۰۱۳ دلار، توزیع کند. گفتنی است این شرکت می‌خواهد با نماد EBON در بازار بورس نیویورک حضور پیدا کند.

این اقدام تقریبا دو سال پس از آن صورت می‌گیرد که این شرکت به دنبال برگزاری یک IPO یک میلیارد دلاری در هنگ کنگ بود. در ژوئن ۲۰۱۸ ایبنگ اقدام به ارسال درخواست خود به مقام‌های ناظر بازار کرد؛ اما تا پایان سال، رتق و فتق کارهایش به طول انجامید.

در سال ۲۰۱۹ بیش از ۸۰ درصد از درآمد ایبنگ از فروش تراشه‌های ای‌سیک و مدارات مجتمع فب‌لس (بدون ساخت) حاصل شده است.

گفتنی است درآمد سالیانه این شرکت در سال گذشته به ۱۰۰ میلیون دلار بالغ شده است. با افت تقاضا برای دستگاه‌های استخراج در سال ۲۰۱۸ به دلیل سقوط بهای رمزارزها درآمد ایبنگ با کاهشی ۶۶ درصدی به ۳۱۹ میلیون دلار رسید.

سود ناخالص این شرکت نیز از ۲۴.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۳۰.۶ میلیون دلار در سال اخیر رسید. میزان فروش این شرکت در یک سال اخیر از ۴۱۵،۹۳۰ تراشه با قیمت متوسط ۷۳۷ دلار به ۲۸۹،۹۵۳ تراشه با بهای میانگین ۳۰۴ دلار افت کرده است.

Source

https://coiniran.com/?p=38455
دکمه بازگشت به بالا