ایستگاه خبر

ممکن است استخراج بیت کوین به دلیل سقوط قیمت نفت سودآورتر شود

در ۲۰ آوریل، قراردادهای آتی نفت ایالات متحده برای تحویل ماه مه به دلیل مشکلات ذخیره‌سازی کاهش یافت و باعث سقوط قیمت نفت به زیر صفر شد. به دنبال آن ترس زیادی در بازار نسبت به سایر کالاها و حتی بیت کوین [BTC] وجود داشت. با توجه به ماهیت نامربوط بیت کوین با نفت، بازار آن با هیچگونه نقص و وقفه‌یی روبرو نبود و توانست رو به جلو حرکت کند. با این حال، کاهش قیمت نفت می‌تواند خبر خوبی برای استخراجگران بیت کوین باشد.

سقوط فاجعه‌بار قیمت نفت منجر شد تولیدکنندگان نفت از مردم بخواهند که نفت بخرند. با این حال، بسیاری از کانتینرهای حمل‌ونقل نفت همچنان بیکار هستند. با در نظر گرفتن قانون عرضه و تقاضا، در دسترس بودن بیش از حد نفت، قیمت را به سطح بسیار پایینی رسانده است. به گفته آندریاس آنتونوپولوس، تحلیلگر بیت کوین، این سقوط ناگهانی در قیمت نفت تأثیر مثبتی در استخراج بیت کوین خواهد داشت چون فعالیت‌های استخراج به شدت تحت تأثیر هزینه برق است و هزینه‌های برق تحت تأثیر سوخت یا منبع انرژی‌یی است که از طریق آن برق تولید می‌شود.

از آنجایی که تأثیرات رویدادهای جهانی در بازار کریپتو منعکس می‌شود -به عنوان مثال، حرکت بیت کوین بین ۶،۴۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار از نظر بسیاری به‌عنوان تأثیری از عملکرد بازارهای سنتی مورد بررسی قرار گرفت- این احتمال وجود دارد که کاهش قیمت نفت و متعاقب آن کاهش هزینه‌های برق بتواند راه را برای یک شبکه بیت کوین سالم‌تر و با نرخ هش بهبودیافته هموار کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38504
دکمه بازگشت به بالا