ایستگاه خبر

استخراج بیت کوین در خانه با حفظ حریم خصوصی بیشتر

روزهایی را به خاطر می‌آورید که استخراج بیت کوین در خانه ممکن بود، و هر کسی با کامپیوتر شخصی‌اش می‌توانست به راحتی بیت کوین استخراج کند؟ بله، چندی پیش، قبل از روزهای ASIC، چند نفر خوش‌شانس با رایانه‌های خود تعدادی بیت کوین ماین کردند.

با توجه به افزایش شدید سختی استخراج بیت کوین، به لطف ماینرهای حرفه‌ای با تراشه‌های رایانه‌ای تخصصی و قدرت پردازش بالا، صنعت استخراج برای خود موقعیت امن‌تری در اکوسیستم خلق کرده است.

در سال ۲۰۱۳ وقتی ASIC معرفی شد، نرخ هش آنقدر افزایش یافته بود که کارت گرافیک‌ها در طی چند ماه منسوخ می‌شدند. ماینرهای کوچک با کرات گرافیک‌های خود و نسل های قبلی ASIC نتوانستند با ASICهای سطح بالا رقابت کنند و تسلیم شدند.

این سؤال هنوز هم باقی است آیا درصورتی که هزینه برق مقرون به صرفه باشد و هدف در ابتدا اندوختن بیت کوین باشد در فعالیت‌های ماینرهای انفرادی سودی وجود دارد؟ آندریاس آنتونوپولوس، از طرفداران بیت کوین در پادکستی خاطرنشان کرد که در حقیقت هنوز هم برای افراد ممکن است که بیت کوین را در خانه استخراج کنند. او بیان کرد:

« بله، یک نکته وجود دارد و به شما امکان می‌دهد دو کار بسیار مهم را انجام دهید. یک، شما در حال به دست آوردن بیت کوین بدون هزینه و هرگونه از بین رفتن حریم خصوصی هستید. هیچ هزینه معامله‌ای وجود ندارد به علاوه کاملاً ناشناس خواهید ماند. دلیل دیگر این است که دستیابی به بیت کوین از این طریق بیت کوین بکر به شما می دهد. این اتفاق به معنای واقعی کلمه تاریخچه‌ای ندارد. »

علاوه بر این، گزارش اواخر سال ۲۰۱۹ از Coinshares نشان داده بود که حدود ۵۴٪ از کل نرخ هش از کشور چین و از ماه مه سال ۲۰۲۰، ۶۵٪ از نرخ هش معدن شناخته شده از استخرهای معدن واقع در چین بود.

Source

https://coiniran.com/?p=39195
دکمه بازگشت به بالا