ایستگاه خبر

استخراج بیت کوین و ارتباط آن با پیشرفت علوم اعصاب (Neuroscience)

Yangdong Deng دانشمند ارشد هوش مصنوعی استارت آپ بلاکچینی Matrix اخباری را پیرامون این تکنولوژی شرح داد.

به گزارش کوین ایران، در BlockShow Asia سال جاری، Yangdong Deng دانشمند ارشد هوش مصنوعی استارت آپ بلاکچینی Matrix اخباری را پیرامون این تکنولوژی شرح داد. او شرح داد که چگونه وارد کردن هوش مصنوعی به بلاکچین، می تواند استفاده از توان محاسباتی استخراج بیت کوین را برای نو آوری های علمی امکان پذیر کند.

هوش مصنوعی چگونه فرآیند استخراج بیتکوین را به خدمت می گیرد؟

قدرت محاسباتی استخراج بیت کوین

با توجه به گفته های Deng، قدرت محاسباتی فعلی در عملیات استخراج بیت کوین به میزان 8.23×10²² فلاپس می باشد. این موضوع در حالی مطرح شده است که کل محاسبات انجام شده در جهان به میزان1.2×10²³  فلاپس بوده است. بر طبق این محاسبات، باید گفت که استخراج بیت کوین 17 درصد از کل انرژی محاسباتی جهان را مصرف می کند؛ این موضوع می تواند پاسخی به اتهامات وارده بر بیتکوین، مبنی بر هدر دادن انرژی بخاطر استخراج باشد.

استارت-آپ ماتریکس به دنبال این است که الگوریتم های استخراج را با وارد کردن هوش مصنوعی به این معادله تغییر دهد؛ این کار را از طریق سیستم استخراج Bayesian که از الگوریتم MCMC استفاده می کند انجام خواهد داد. ( MCMC: زنجیره Markov الگوریتم Monte Carlo). از آنجا که این محاسبات به طور مشابه در عملکردهای استخراج های سنتی عمل می کند، آنها برای استخراج بیت کوین هم کار می کنند.

تاثیرات هوش مصنوعی بر قدرت محاسبات

با توجه به استدلال آقای Deng، با بکار بردن هوش مصنوعی می توان از قدرت محاسباتی مورد استفاده برای تأیید معاملات در شبکه بیت کوین، برای استفاده های دیگر در خارج از جهان رمزارز ها نیز استفاده کرد.

یک مثال عینی از انجام تحقیقات علمی او نشان می دهد که شبیه سازی شبکه مغزی، حدودا نیازمند 1018  فلاپس می باشد. این در حالی است که شبیه سازی شبکه کامل متابولیکی بدن به 1025  فلاپس نیاز دارد.

آینده بلاکچین در حوزه های زیست شناسی

طبق استدلال Deng، موارد مهمی که به توان محاسباتی بالا نیاز دارند و در حوزه رمزنگاری نیستند به شرح زیر است؛ شبیه سازی واکنش های شیمیایی، تشخیص های پزشکی و مدل سازی های پیچیده مالی.

شرکت Intel ، اخیرا بر مبنای بلاکچین، یک ثبت اختراع داشته است که برای توسعه علمی، از انرژی مورد استفاده در استخراج رمز ارز ها استفاده می کند. این مورد مخصوصا در رابطه با توالی یابی های ژنتیکی کاربرد دارد.

کنفرانس BlockShow Asia

کنفرانس BlockShow Asia در نوامبر سال جاری، با حضور تعدادی از پروژه های نو آورانه علاوه بر ماتریکس برگزار شد. در این رویداد که در سنگاپور رخ داد، 1500 کار افرین و کارشناس گرد هم آمدند؛ این گردهمایی به منظور به اشتراک گذاشتن و کشف آخرین تحولات پیشرفت در این صنعت، گرد هم آمدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا