ایستگاه خبر

ماینرهای بیت کوین طی یک ماه ۳۵۳ میلیون دلار درآمد کسب کردند

طبق گزارش امروز Comprar Acciones، درآمد کلیهٔ ماینرهای بیت کوین در سراسر جهان -شامل کارمزد تراکنش‌ها و پاداش‌ بلاک‌ها- در ماه اکتبر به ۳۵۳میلیون دلار رسید.

براساس این گزارش، ماه اکتبر یکی از بهترین ماه‌های سه سال گذشته برای استخراج‌کنندگان بیت کوین بود. طی این دوره، کارمزد تراکنش‌ها به ۴۲.۹ میلیون دلار یا بیش از ۱۲ درصد از سود ماهانهٔ ماینرها رسید. با احتساب پاداش بلاک‌ها، درآمد ۳۵۳ میلیون دلاری، نسبت به ماه سپتامبر ۸ درصد افزایش داشته است.

در این گزارش، چند عامل موثر در افزایش سود ماینرها مشخص شده است. تعجبی ندارد که یکی از این عوامل، رشد سریع قیمت بیت کوین در ماه اکتبر است، زیرا این رمزارز ماهانه ۳۰ درصد افزایش قیمت یافته است. در تاریخ اول اکتبر، بیت کوین با قیمت ۱۰۸۰۰دلار به‌ ازای هر کوین معامله شد، در حالی که قیمت آن در ۳۱ اکتبر به ۱۳۸۰۰دلار رسید.

برای مقایسه، سهام جی پی مورگان چیس (JP Morgan Chase) در ماه اکتبر ۸درصد افزایش یافت در حالی که طلا و شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ (S&P 500 Index) به ترتیب ۱.۴۴ و ۵.۳۱ درصد رشد داشتند.

روند صعودی بیت کوین تا نوامبر ادامه داشت. CoinMarketCap اعلام کرد ماینرها می‌توانند به‌طور بالقوه درآمد بیشتری هم در این ماه داشته باشند. بنابه Glassnode، سود روزانهٔ استخراج‌کنندگان بیت کوین به رقمی بیش از ۱۱۲۶ بیت کوین رسید. قیمت بیت کوین از ۱۹هزار دلار فراتر رفت و احتمال دارد به‌زودی رکورد خودش را در تمام ادوار تاریخ بشکند!

Source

https://coiniran.com/?p=42241
دکمه بازگشت به بالا