ایستگاه خبر

رکوردهای تازه و لذت‌بخش برای ماینرهای بیت کوین

پس از اینکه بیت کوین در ۱۳ هفته گذشته تقریباً ۱۰۰٪ افزایش قیمت داشت، درآمد استخراج بیت کوین نیز در یک روند صعودی قرار گرفت. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط Crypto Analytics و شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode، ماینرهای بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته به طور متوسط ​​روزانه ۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کرده‌اند.

Glassnode اشاره کرد که در سال ۲۰۲۰ شرکت‌های استخراج بیت کوین تقریباً ۱۲ میلیون دلار در روز درآمد کسب می‌کردند. بزرگترین ارز دیجیتال جهان در حال حاضر نزدیک به ۵۷۰۰۰ دلار، و با سرمایه بازار بیش از ۱.۰۶ تریلیون دلار معامله می‌شود. رافائل شولتزه-کرافت، هم‌بنیانگذار و مدیر ارشد تکنولوژی در Glassnode در حساب توییتری خود نوشته است:

«استخراج‌کنندگان بیت کوین طی یک ماه گذشته بیش از ۵۰ میلیون دلار در روز درآمد کسب کرده‌اند. یک سال پیش این رقم حدود ۱۲ میلیون دلار بود که با وجود نصف شدن پاداش بلوک، ۴ برابر افزایش یافته است. آیا ماینرهای بیت کوین تصمیم به فروش دارند؟ فکر نمی‌کنم ما شاهد افزایش خروجی در حدود ۴۰ هزار دلار بودیم، اما تغییر وضعیت استخراج ماینرها مثبت شده است. همچنین توجه داشته باشید که این حجم از ماینرهای زنجیره‌ای در مقایسه با بقیه شبکه قابل توجه نیست.»

استخراج‌کنندگان بیت کوین از سود ناشی از افزایش قیمت اخیر بزرگترین رمز ارز جهان بهره‌مند شده‌اند. قیمت بیت کوین در مارس ۲۰۲۱ بالاترین رقم خود یعنی ۶۱۰۰۰ دلار را ثبت کرد. این ارز دیجیتال سال جاری را با سطح قیمتی نزدیک به ۲۹۰۰۰ دلار آغاز کرده بود.

اصول استخراج برای ماینرهای بیت کوین

میر ارشد فناوری در Glassnode به برخی از اصول اساسی استخراج بیت کوین اشاره کرد. «میانگین نرخ هش بیت کوین دیروز با عبور از سطح میانگین روزانه‌ی ‌خود یهنی ۱۷۸ هگزاهش بر ثانیه برای اولین بار در تاریخ، رکورد جدیدی را ثبت کرد. ماینرهای بیت کوین به کار خود ادامه می‌دهند، و نرخ هش افزایش می‌یابد.» علی‌رغم اینکه سلطه‌ی بازار بیت کوین به زیر ۵۶ درصد رسیده است، فعالیت کلی این رمز ارز افزایش یافته است.

جی‌پی مورگان (JPMorgan)، یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه‌گذاری در جهان، اخیراً یادداشت تحقیقاتی در مورد بزرگترین ارز دیجیتال جهان منتشر کرده و هدف قیمت آن را در طولانی‌مدت ۱۳۰،۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین تعیین کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم افزار استخراج رمزارزها (mining) -راهنمای کامل ۲۰۲۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=44980
دکمه بازگشت به بالا