ایستگاه خبر

بیت‌کوین بهترین پوشش ریسک دربرابر تورم است

تحلیل‌گران بلومبرگ به‌تازگی اظهار داشتند که سرمایه‌گذاران به‌کمک بیت‌کوین از دارایی خود دربرابر افزایش تورم محافظت می‌کنند. این شرکت در توئیتی که منتشر ساخت بیت‌کوین را بهترین پوشش ریسک دربرابر تورم نامیده است.

پیروزی بیت‌کوین بر تورم

کارشناسان بلومبرگ پس از محاسبات دقیق دریافتند که بیت‌کوین در ۱۰ سال گذشته نرخ ضد-تورم یا رکودی معادل ۹۹.۹۹۶ درصد داشته است. به‌بیان بهتر قیمت هرواحد بیت‌کوین در سال ۲۰۱۱ تنها با ۰.۰۰۴ درصد از قیمت امروز آن برابری می‌کند، اما شاخص قیمت مصرف‌کننده‌ی (CPI) دلار در همین بازه زمانی ۲۸ درصد افزایش داشته است.

در روزهای گذشته و پس از اعلام نرخ تورم ماه اکتبر آمریکا دیدیم که بیت‌کوین به اوج قیمت تاریخی تازه‌ای رسید. از سال گذشته تاکنون نرخ CPI در آمریکا با رشد ۶.۲ درصدی روبرو شده است که سریع‌ترین میزان ثبت‌شده از سال ۱۹۹۰ محسوب می‌گردد. اگر شرایط فعلی را با نرخ CPI دهه‌ی ۸۰ آمریکا محاسبه کنیم، افزایش تورم به ۱۵ درصد خواهد رسید.

بیت‌کوین بهترین پوشش ریسک دربرابر تورم است

کارشناسان اقتصادی بلومبرگ بیش از نیمی از جهش قیمت اخیر بیت‌کوین را مرهون ترس ناشی از افزایش تورم و نیمی دیگر را به‌خاطر معاملات لحظه‌ای و نقدی کاربران می‌دانند. آنها مدعی شدند:

«مدل‌های محاسباتی بیت‌کوین از رشد آگاهی افراد و اهمیت محافظت از دارایی خود دربرابر تورم احتمالی خبر می‌دهند. این ذهنیت به افزایش ۵۰ درصدی قیمت این رمز ارز منجر شده که درمقایسه با سال ۲۰۱۷، ۳۰ درصد افزایش یافته است.»

چرا بیت‌کوین پوشش ریسک خوبی دربرابر تورم است؟

آگاهی عمومی افراد از کاربرد بیت‌کوین به‌عنوان یک پوشش ریسک تورم روز به روز بیشتر می‌گردد. Paul Tudor، میلیاردر و مدیر شرکت سرمایه‌گذاری Tudor، عملکرد بیت‌کوین درمقابل تورم را از طلا بهتر خواند و بانک معروف جی‌پی‌ مورگان نیز از دیدگاهی مشابه برخوردار است.

باتوجه به افزایش ۴۰ درصدی عرضه‌ی پول آمریکا در دو سال پیش در مقایسه با حجم رو به‌ کاهش و سیاست پولی ثابت بیت‌کوین، اظهارات فوق بی‌دلیل و دور از تصور نیست. با درنظر داشتن این نکته که تعداد بیت‌کوین‌های موجود در دنیا هرگز از ۲۱ میلیون عدد فراتر نخواهد رفت، می‌توان از کمیابی و ارزشمندی این دارایی‌ دیجیتال اطمینان حاصل کرد.

پیشنهاد مطالعه: یکی از این ۵ اقتصاد ابر تورم می‌تواند به پذیرش بیت‌کوین کمک کند

Source

https://coiniran.com/?p=48333
دکمه بازگشت به بالا