ایستگاه خبر

قیمت بیتکوین دوباره از 17000$ گذشت

قیمت بیتکوین با گذر مجدد از 17 هزار دلار، به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسید.

به گزارش کوین ایران و با استناد به وب سایت CoinDesk، بیتکوین با گذر مجدد از 17 هزار دلار  به بالاترین قیمت در تاریخ خود رسید. در زمان انتشار این خبر، بیتکوین با رسیدن به 17409 دلار، رکورد بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 17,364.56 را نیز در تاریخ 7 دسامبر شکست. نکته جالب توجه اینجاست که در آن تاریخ، اختلاف ارزش بیتکوین در صرافی های بیتکوین حتی به 1000 دلار نیز می رسید.

بیتکوین همچنان رکورد قیمت خود و سایر رمزارز ها را می شکند

قیمت ارز رمزنگاری شده بیتکوین (Bitcoin) دوباره از 17000$ گذشت + تحلیل قیمت bitcoin jumps

بر اساس شاخص های ارائه شده، ارزش بیتکوین تنها در عرض یک روز 2000 دلار افزایش داشته که دلیل این موضوع احتمالا خرید و فروش اولین قراردادهای آتی بیتکوین در صرافی CBOE می باشد. با استناد به اطلاعات ارائه شده در وب سایت CNBC، قرارداهای آتی بیتکوین که تنها تا ژانویه سال 2018 ارزش دارند،  هم اینک به قیمت 18,670معامله می شوند.

در حین نگارش این مقاله، بیتکوین با رشدی 14 درصدی به 17,400$ رسید. با نگاهی دقیق تر به سایت Coinmarketcap متوجه می شویم که افزایش ارزش بیتکوین تاثیر مستقیمی بر بازار دیگر رمزارز ها نیز داشته است. 10 ارز برتر در این سایت (از نظر ارزش بازار)، همگی در 24 ساعت گذشته رشدی بیش از 10% را تجربه کردند. مجموع ارزش کل بازار 10 رمز ارز برتر در این وبسایت به طور تقریبی 456 میلیارد دلار را نشان می دهد.

 ارزش بازار یا Market Cap در واقع حاصل ضرب تعداد واحدهای در جریان یک ارز در بازار، ضربدر قیمت هر واحد از آن می باشد. مهم ترین فاکتور موفقیت یک رمزارز جدید افزایش مبلغ ارزش بازار آن می باشد.

 با توجه به اطلاعات ارائه شده در وب سایت Coinmarketcap، تا به اینجای کار یعنی در لحظه نگارش این مقاله، بیتکوین به تنهایی 59 درصد از کل Market Cap  بازار رمزارز ها را به خود نسبت داده است!

بیشتر بخوانید:

جدیدترین تحلیل قیمت بیتکوین گلد در بازار

IOTA چیست؟ چرا قیمت آن چند برابر شد و چگونه باید آن را تهیه کرد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا