ایستگاه خبر

بیتکوین بیستمین دارایی بزرگ به لحاظ ارزش بازاری

در حال حاضر ارزش بازاری بیتکوین بیشتر از شرکت‌هایی چون PayPal، Verizon و Citigroup است.

بنا بر سایت آماری AssetDash، بیتکوین با ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیارد دلار، در حال حاضر بیستمین دارایی با ارزش به حساب می‌آید. بیتکوین با سبقت گرفتن از شرکت‌های Verizon و PayPal در جایگاه بیستم قرار گرفته است، البته هنوز در تعقیب دو شرکت پرداخت Mastercard (جایگاه هجدهم) و Visa (جایگاه یازدهم) است.

این جایگاه برای بیتکوین در شرایطی به دست آمده که قیمت آن از ابتدای ماه اکتبر بیش از ۵ هزار دلار افزایش داشته است و در حال حاضر ۱۶.۲۹۲  دلار است.

تا کنون بیتکوین توانسته است که تقریبا تمام شرکت‌های بالاتر در این رتبه‌بندی را تحت تأثیر قرار دهد. شرکت Nvidia، تولید کننده کارت‌های گرافیک در حال حاضر با یک دادخواست دست و پنجه نرم می‌کند که به دلیل عدم توضیح این شرکت درباره اتکا به سخت‌افزار استخراج بیتکوین است.

بانک بزرگ JPMorgan (جایگاه پانزدهم) در حال ساختن رمزارز اختصاصی خود به نام JPM Coin است و شرکت فیسبوک (جایگاه پنجم) تمام تلاش خود را برای راه‌اندازی پروژه ارز جهانی لیبرا انجام داده است. شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای Walmart هم اکنون برخی از محصولات خود را با استفاده از سیستم بلاکچین زنجیره تأمین که توسط IBM (جایگاه ۸۸) ساخته شده، ردیابی و دنبال می‌کند. مدیر ارشد شرکت تسلا (جایگاه ۱۲) مدام در توییت‌های خود به بیتکوین می‌پردازد و حتی شرکت Berkshire Hathaway که تحت مالکیت وارن بافت، میلیاردر معروف، است، در ذخیره خود بیتکوین نگهداری می‌کند.

رمزارز‌های دیگر در این رتبه‌بندی، اختلاف زیادی با بیتکوین دارند. اتریوم در جایگاه ۱۹۹ قرار دارد، کوین پایدار دلار آمریکا، تتر در جایگاه ۵۴۵ و رمزارز شرکت ریپل، XRP، در جایگاه ۷۵۴ قرار دارد.

بیشتر بخوانیم: بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ یک مقایسه تخصصی -فصل پاییز-

https://coiniran.com/?p=41991
دکمه بازگشت به بالا