ایستگاه خبر

یکی از طرفداران بیت کوین (BTC) و پول غیر متمرکز رئیس کاخ سفید شد!

Mick Mulvaney تاکید می کند که هیچ دولتی نمی تواند بیت کوین را دستکاری کند. انتخاب چنین شخصی چه اثری روی قانون گذاری رمز ارز ها دارد؟

این هفته پس از اخراج John F. Kelly، آقای Mick Mulvaney که طرفدار بیت کوین است، از طرف رئیس جمهور امریکا برای ریاست هیات مدیره کاخ سفید در سال ۲۰۱۹ منسوب شد. به گزارش کوین ایران و به نقل از واشنگتن پست، Mulvaney از بیت کوین (BTC) حمایت کرده و ماهیت غیر متمرکز آن را ستوده است.

یکی از طرفداران بیت کوین (BTC) و پول غیر متمرکز رئیس کاخ سفید شد!
bitcoin is not manipulable by any government/ Source

سال ۲۰۱۶، Mulvaney گزارش کرد که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) «به طور موثر ارزش دلار را کاهش داد» و تاکید کرد که چنین کاری در مورد رمز ارز هایی مانند بیت کوین امکان پذیر نیست و «هیچ دولتی نمی تواند بیت کوین را دستکاری کند».

بیشتر بخوانید: بیت کوینی وجود ندارد؛ آنچه SEC در مورد رمز ارز ها درک نکرده است!

این اتفاق خوبی برای بیت کوین است؟

وجود یک مقام رسمی برجسته و یک عضو تاثیرگذار بر مدیریت ترامپ، مطمئنا برای رشد بلند مدت رمز ارز ها خوب است. در حالی که موضع خنثی Mulvaney نسبت به حوزه رمز ارز ها می تواند روی قانون گذاران و حقوق دانان ایالات متحده تاثیر داشته باشد، اما احتمالا نمی تواند اثر زود هنگام روی تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) یا کمیته بازرگانی و معاملات آتی (CFTC) بگذارد.

با این وجود، حضور طرفداران بیت کوین و رمز ارز ها در هیئت دولت آمریکا می تواند دیگر مقامات دولتی را ترغیب کند تا تحلیلی بی طرفانه نسبت به مزیت های سیستم مالی غیر متمرکز داشته باشند.

یکی از طرفداران بیت کوین (BTC) و پول غیر متمرکز رئیس کاخ سفید شد!
bitcoin is not manipulable by any government/ Source

برای مثال، در سپتامبر ۲۰۱۷، بانک مرکزی فنلاند یک تحقیق منتشر کرد که به صراحت ناکارآمدی قانون گذاری بر پروتکل های بلاک چینی را بررسی کرده بود. این تحقیق به این نتیجه می رسد که بیت کوین قابل قانون گذاری نیست؛ چرا که عملگر های پروتکل تحت قوانین سخت گیرانه توسط استخراج کنندگان، توسعه دهندگان و گره ها اجرا می شوند. در این مقاله آمده است:

«نمی توان بیت کوین را قانون گذاری کرد و نیازی هم به این کار وجود ندارد؛ زیرا به عنوان یک سیستم به پروتکل متعهد است و کارمزد تراکنش های کاربران با توجه به تلاش استخراج کنندگان تعیین می شود. طراحی بیت کوین به عنوان یک سیستم اقتصادی، حرکتی انقلابیست و توجه و تمرکز اقتصاد دانان به آن حتی اگر عملکردی نداشته باشد، ارزشمند است. کارایی و سودمندی آن باید اقتصاد دانان را تشویق کند تا ساختار آن را مطالعه کنند».

بنابراین، یک بانک مرکزی یا دولت می تواند ساختار بیت کوین را به صورت بی طرفانه تحلیل کند و چارچوب قوانین عملیاتی تنظیم کند بدون آنکه رشد شرکت ها در این حوزه را محدود کرده باشد.

بیشتر بخوانید: آیا قانون گذاری آمریکا مانع پیشرفت پروژه ی کوین پایدار Basis شد؟

اخیرا، SEC تصریح کرده است که تحت قوانین موجود، بیت کوین ورقه بهادار محسوب نمی شود و در حال تصویب زیرساخت های پیرامون آن است.

در چند ماه گذشته، SEC و دیگر قانون گذاران در بازار های جهانی روی سیاست شناخت مشتری (KYC) برای جلوگیری از پول شویی در بازار رمز ارز ها، متمرکز بوده اند.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

https://coiniran.com/?p=26590
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x