بحث آزاد

بیت کوین در حال افزایش و ریپل در حال کاهش قیمت است

پس از افزایش قیمت 15% بیت کوین و سایر رمزارزها طی 24 ساعت گذشته، ریپل از این ماجرا عقب ماند. در اینجا به توضیح سه دلیل برای توجیه این حادثه خواهیم پرداخت.

مدتی است که اغلب رمزارزها دارای روند رو به رشد هستند. سکه های برتر مثل بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین sv بیش از 15 درصد رشد داشتند. 10 سکه برتر نیز از این روند عقب نمانده اند، مثلاً لایت کوین و اتریوم بیش از 10% رشد داشته اند.

البته به نظر می رسد چنین اتفاقی برای ریپل نیفتاده است و طبق گزارشات رشدی زیر سه درصد داشته است. این اتفاق در زمان هیجانات برای کنفرانس سالیانه Swell بوجود آمد.

آیا سومین رمزارز بزرگ دنیا در معرض خطر است؟ در اینجا به بررسی سه دلیل عمده آن می پردازیم.

معامله گران: ریپل در حال مقابله با خطوط مقاومتی اصلی است.

Peter Brandt، یکی از پرطرفدارترین معامله گران در توئیتر، پیش بینی کرد که ریپل با عبور از خط مقاومتی 0.3038 دلار با کاهش قیمتی شدیدی مواجه می شود. براساس این تحلیل ها، عبور از این سطح منجر به پرتاب رمزارز به بالای 0.46912 دلار خواهد شد.

دلیل اینکه Peter Brandt 0.3038 دلار را به عنوان یک نقطه بحرانی انتخاب کرد این است که آخرین باری که ریپل 0.3 دلار را رد کرد به بالاترین قیمت خود رسید.

نقطه 0.3 دلار یک نقطه محوری برای “The Standard” بود که حدود یک سال یعنی از آگوست 2018 تا آگوست 2019 پابرجا ماند. متأسفانه، حمایت قبلی الان تبدیل به مقاومت پایدار شده است.

ریپل ممکن است در حال ایجاد ساختار معکوس باشد:

در تحلیل تکنیکال، خطوط حمایت و مقاومت با یک برخورد ضعیف می شود. در طول ماه قبل، سه بار خط مقاومتی 0.3 دلار برخورد شده است. بنابراین، این اتفاق می تواند نشان دهد که مقاومت رو به ضعف است و پیش بینی Brandt درست از آب در خواهد آمد.

مهم تر اینکه، عملکرد قیمت طی ماه قبل منجر به ایجاد الگوی head-and-shoulders معکوس شده است.

براساس uptrend line، ریپل ممکن است برای کامل شدن الگوی شولدر راست به قیمت 0.28 دلار برسد.

براساس uptrend line، ریپل می تواند در نقطه 0.28 دلار یک higher low به منظور ایجاد دنباله راست تولید کند. طبق تئوری higher low ارائه شده توسط Brandt، فشار کافی بر نقطه مقاومتی 0.3 دلار خروج از آن را محتمل می سازد.

ریپل Downtrend Line را به خط پشتیبانی تبدیل می کند:

در چند ماه اخیر، این رمزارز وارد کانال نزولی شده است. هفته گذشته، ریپل وقتیکه خط مقاومی 0.28 دلاری را رد کرد از downtrend line خارج شد. این اتفاق توکن رمزارز را قادر ساخت تا در تاریخ 26 اکتبر دوباره به 0.31533 دلار برسد.

اگرچه، افرادیکه زیر 0.24 دلار خرید کرده بودند از این اتفاق برای کسب سود استفاده کردند. درنتیجه، افزایش قیمت از بین رفت.خبر خوب اینکه، کاهش قیمت منجر به تقویت تبدیل خط 0.28 دلار به حمایتی شده است.ریپل ممکن است همین امروز از روند افزایشی خارج شود، اما اگر تحلیل Brandt درست باشد، به احتمال زیاد این روند ادامه خواهد یافت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا