ایستگاه خبر

در اثر افشای پایگاه داده لجر، سرمایه‌گذار بیت کوین با آدم‌ربایی و قتل تهدید شد!

یک جریان درز اطلاعات مربوط به پایگاه داده مشتری کیف پول لجر در این هفته شدت گرفت و آن زمانی بود که یک هکر شدت واقعی این رویداد را به نمایش گذاشت. لجر در ابتدا ادعا کرده بود که بیش از ۹۰۰۰ مشتری تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته‌اند اما در واقع نام، آدرس، شماره تلفن و تعدادی از جزئیات دیگر ۲۷۰۰۰۰ نفر به خطر افتاده است. هر روز که می‌گذرد، تاثیر این رویداد شدیدتر می‌شود و نشان می‌دهد که چه چیز‌های ترسناکی ممکن است برای قربانیان بیگناه رخ دهد. در یکی از پست‌های ردیت آمده است که یک سرمایه‌گذار بیت کوین متوجه شده که یک معتاد شیشه اطلاعات او را در نتیجه این افشای اطلاعات بدست آورده و این سرمایه‌گذار را به آدم‌ربایی و قتل هر یک از خویشاوندانی که در محل سکونت او باشند، تهدید کرده است.

این کاربر ردیت داستانی ترسناک در مورد آدرس خانه خود را بازگو کرده است

اوضاع برای سرمایه‌گذاران بیت کوین که برای ذخیره سرد این رمز ارز از کیف پول لجر استفاده می‌کنند، کمی ترسناک شده است. به سرمایه‌گذاران جدیدی که وارد فضای کریپتو می‌شوند، اصرار می‌شود که کوین‌های خود را از صرافی‌های متمرکز بیرون آورند و آنها را در کیف پول‌های غیر‌متمرکز قرار دهند تا با هک و رویداد‌هایی مشابه مواجه نشوند و کنترل کوین‌های خود را در اختیار داشته باشند. دلیل این امر این است که اکثر صرافی‌ها دارای کیف پول‌های آنلاین هستند و همین مسئله سبب می‌شود که این کیف پول‌ها در دسترس هکر‌ها باشند.

انتقال بیت کوین، اتریوم و دیگر دارایی‌های کریپتویی به یک کیف پول آفلاین مانند لجر بهترین گزینه است. اما یک سرمایه‌گذار بیت کوین در این مسیر درس سختی را آموخته است و آن درس این است که نگهداری صحیح و سالم خود و دارایی‌های دیجیتال خود، همیشه کار آسانی نیست. آنهایی که از لجر برای محافظت از ثروت خود استفاده می‌کردند، اینک متوجه شده‌اند که خانه و خانواده‌های آنها در ریسک هستند.

از روزی که ماجرای افشا شدن پایگاه داده مشتریان لجر مطرح شده است، ماجرا‌های زیادی نقل شده است. در یکی از این ماجرا‌ها در تویتر نقل شده است که هکر‌ها سیم کارت فردی را به دست آورده‌اند و با استفاده از آن اقدام به خالی کردن اکانت کوین بیس (Coinbase) او کرده‌اند. از این هم بدتر این است که آدرس کاربران نیز افشا شده است و در همین راستا، در ردیت نقل شده که همه اعضای یک خانه مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

معتاد شیشه سرمایه‌گذار بیت کوین را تهدید می‌کند

 فردی که به گفته خودش معتاد شیشه است با یک سرمایه‌گذار بیت کوین تماس گرفته و با الفاظی نامودبانه از او تقاضای باج به صورت رمز ارز مونرو کرده است. این فرد تهدید کرده که اگر سرمایه‌گذار به او اعتنا نکند، به خانه آنها حمله می‌کند و آنها را گروگان گرفته و با چاقو می‌زند. این فرد از بیم جان خود و خانواده‌اش مجبور شده که به پلیس زنگ بزند. متاسفانه لجر که زمانی قرار بود از مشتریان خود محافظت کند، اینک آنان را در معرض ریسک قرار داده است. درست است که در این ماجرا لجر مقصر است، اما این واقعه می‌تواند برای هر شرکت و سرویسی روی دهد. از آنجا که حریم خصوصی در کریپتو اساسی است، سعی کنید که همیشه از اسامی مستعار استفاده کنید و شماره تلفن‌های اصلی خود را برای ساخت اکانت‌ها مورد استفاده قرار ندهید. به مرور زمان ارزش دارایی‌های کریپتویی بیشتر و بیشتر می‌شود و تبدیل به طعمه جذابی برای هکر‌ها و مجرمان خواهد شد.

source

https://coiniran.com/?p=42746
دکمه بازگشت به بالا