ایستگاه خبر

گزارش Citi : بیت کوین می‌تواند به ارز منتخب تجارت بین‌المللی بدل شود!

Citi غول بانکی ایالات متحده گزارش جدیدی را تألیف کرده است که نشان می‌دهد بیت کوین در مسیر تکامل خود می‌تواند «به یک ارز تجاری بین‌المللی» بدل شود.

این گزارش با عنوان «بیت کوین: در نقطه‌ی اوج»، روند تکامل بیت کوین از یک روش پرداخت به وضعیت فعلی آن به‌عنوان ذخیره‌ی ارزش را ترسیم می‌کند. نویسندگان این گزارش پیش‌بینی کرده‌اند که خصوصیات اصلی بیت کوین با دسترسی جهانی و بی‌طرفی آن می‌تواند در حدود هفت سال آینده، این رمز ارز را تبدیل به «ارز منتخب» تجارت بین‌الملل کند.

در این گزارش آمده است: «تمرکز بر دسترسی جهانی و بی‌طرفی می‌تواند بیت کوین را به یک ارز تجاری بین‌المللی تبدیل کند. بیت کوین برای رسیدن به این جایگاه از طراحی غیرمتمرکز و بدون مرزش، عدم مواجهه‌اش با ارزهای خارجی، سرعت و هزینه آن در جابجایی پول، امنیت پرداخت‌ها و قابلیت ردیابی بهره خواهد برد.»

گزارش Citi توضیح می‌دهد که بیت کوین، در نقش یک ارز تجارت جهانی، واردکنندگان و صادرکنندگان می‌توانند برای پرداخت مستقیم کالاها و خدمات، ساده‌سازی روند تجارت بین‌المللی، از این رمز ارز استفاده کنند. بنا بر این استدلال این رمز ارز غیرمتمرکز ممکن است به ارز دیجیتال بانک مرکزی ارجح باشد، زیرا «هیچ دولت یا نهادی خارج از کشور نمی‌تواند اقداماتی را انجام دهد و بر تأمین ارز تجاری تأثیر بگذارد. همچنین، به جدا شدن تجارت از ملاحظات سیاسی کمک کند.»

محققان Citi خاطر نشان کردند که تعدادی از موانع بالقوه هم در راه تحقق این چشم‌انداز وجود دارد.

این گزارش مسائل مقیاس‌پذیری بیت کوین را برجسته کرده است، و با تجزیه و تحلیل سال ۲۰۲۰، اشاره کرده است که بیت کوین می‌تواند به طور متوسط ​​۵ تراکنش در ثانیه انجام دهد (حدود ۴۸۰۰ برابر کندتر از ظرفیت شبکه Visa است).

در این گزارش آمده است که افزایش پذیرش سرمایه‌گذاران سازمانی یک عامل بزرگ برای بیت کوین در سال گذشته بوده است، اما طیف وسیعی از خطرات احتمالی می‌تواند این جذب سرمایه را از بین ببرد.

در این گزارش آمده است: «ورود سرمایه‌گذاران سازمانی اعتماد به رمز ارزها را برانگیخته است، اما هنوز مسائل مقاومتی وجود دارد که می‌تواند پذیرش گسترده را محدود کند.»

«برای سرمایه‌گذاران سازمانی، این نگرانی‌ها در مورد بهره‌وری سرمایه، بیمه و حضانت، امنیت و ملاحظات ESG از استخراج بیت کوین وجود دارد.»

در پایان این گزارش با بیان اینکه بیت کوین «نقطه‌ی اوج وجود خود» است، آمده است که تکامل آن بازتاب‌های گسترده‌ای خواهد داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=44220
دکمه بازگشت به بالا